Toshkentda o‘qituvchi sinfxonani qulflab, o‘quvchisiga tegajog‘lik qildi
Toshkent shahar Sergeli tumanidagi maktablarning birida erkak o‘qituvchi xonani qulflab, o‘quvchisiga tegajog‘lik qildi. Bu haqda shahar sudlari axborot xizmati xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, 4 mart kuni Sergeli tumanida joylashgan 322-maktab o‘qituvchisi E.P. 10-sinf o‘quvchisi R.F.ni huquq darsidan har xil bahonalar qilib xonasiga chaqirgan, eshikni qulflab, kel, bir quchoqlay, deb tegajog‘lik qilmoqchi bo‘lgan.
Holat yuzasidan sudlanuvchi Ma’muriy javobgarlik to‘g‘risidagi kodeksning 411-moddasi 1-qismida nazarda tutilgan huquqbuzarlikni sodir etganlikda aybli deb topildi va 5 sutka ma’muriy qamoq jazosi tayinlandi.

В Ташкенте учитель запер классную комнату и домогался до ученицы
В одной из школ Сергели района Ташкента мужчина-учитель запер комнату и домогался ученика. Об этом сообщила пресс-служба городских судов.
Сообщается, что 4 марта учитель 322-й школы, расположенной в Сергели, Е.П. вызвал ученика 10-го класса Р.Ф. на урок права под разными предлогами, запер дверь и попытался домогаться, сказав: «Подойди, обними».
По данному факту обвиняемый был признан виновным в совершении правонарушения, предусмотренного частью 1 статьи 411 Кодекса об административной ответственности, и ему было назначено 5 суток административного ареста.