Rostov o‘yini yangi murabbiy ostida o‘zgarmadi
«Rostov» jamoasining yarim himoyachisi Aleksey Mironov yangi bosh murabbiy Jonatan Alba boshchiligidagi jamoaning o‘yin uslubi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mironovning so‘zlariga ko‘ra, Alba va Valeriy Georgiyevich uzoq yillar birga ishlagan, shuning uchun jamoaning o‘yin uslubi asosan o‘zgarmagan. «Rostov» jamoasining o‘yinida yangi elementlar yo‘q, shartlar va maqsadlar avvalgidek qolmoqda, deb ta’kidladi u Metaratings bilan suhbatda.
Alba 2025 yil fevral oyida Valeriy Karpinning o‘rnini bosib, bosh murabbiy lavozimiga tayinlangan. U ilgari Karpinning yordamchisi bo‘lgan.
Uning rahbarligi ostida «Rostov» Premyer-liga turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinni egallagan va Rossiya Kubogi superfinaliga yetib borgan, ammo finalda CSKA ga mag‘lub bo‘lgan. Shunday qilib, jamoa yangi murabbiy bilan ham o‘z o‘yin uslubini saqlab qolmoqda va maqsadlari o‘zgarmagan.

Игра Ростова под руководством нового тренера не изменилась
Полузащитник команды «Ростов» Алексей Миронов высказал мнение о стиле игры команды под руководством нового главного тренера Джонатана Альбы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Миронова, Альба и Валерий Георгиевич долгое время работали вместе, поэтому стиль игры команды в основном не изменился. «В игре Ростова нет новых элементов, условия и цели остаются прежними», — отметил он в интервью Metaratings.
Альба был назначен главным тренером в феврале 2025 года, заменив Валерия Карпина. Ранее он был помощником Карпина.
Под его руководством «Ростов» занял восьмое место в таблице турнира Российской Премьер-лиги и дошел до суперфинала Кубка России, однако в финале уступил ЦСКА. Таким образом, команда сохраняет свой стиль игры и цели не изменились и с новым тренером.