Daniil Xlusevich Spartakdagi pozitsiyasi haqida gapirdi
Moskva “Spartak” jamoasi futbolchisi Daniil Xlusevich o‘zining o‘yin pozitsiyasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Premer-liga birinchi turida Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa Mahachkala “Dinamo” jamoasini 1:0 hisobida mag‘lub etdi. Xlusevich “Dinamo”ga qarshi o‘yinda lateral pozitsiyasida maydonga tushganini aytdi.
U bu pozitsiyada uzoq vaqt o‘ynamaganini, ba’zan biroz shoshqaloqlik bo‘lgan bo‘lsa-da, o‘sha pozitsiyada o‘ynashni yoqtirishini va o‘zini qulay his qilishini ta’kidladi. Hozirda “Spartak” Premer-liganing navbatdagi o‘yiniga tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Jamoa 26 iyul, shanba kuni “Baltika” jamoasi bilan o‘z maydonida bellashadi. O‘yinning boshlanishi Moskva vaqti bilan soat 15:00 da bo‘ladi.
Daniil Xlusevich “Spartak” safida jami 100 ta o‘yinda maydonga tushib, 5 ta gol urgan va 12 ta golga uzatma bergan. Uning jamoaga qo‘shgan hissasi jamoaning muvaffaqiyatiga katta ta’sir ko‘rsatmoqda.

Даниил Хлусевич поговорил о своей позиции в Спартаке
Футболист московского "Спартака" Даниил Хлусевич высказался о своей игровой позиции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первом туре Премьер-лиги команда под руководством Деяна Станковича одержала победу над махачкалинским "Динамо" со счетом 1:0. Хлусевич отметил, что в игре против "Динамо" он вышел на поле в латеральной позиции.
Он подчеркнул, что давно не играл на этой позиции, и хотя иногда возникала некоторая спешка, ему нравится играть на этой позиции и он чувствует себя комфортно. В настоящее время "Спартак" готовится к следующей игре в Премьер-лиге.
Команда 26 июля, в субботу, встретится с командой "Балтика" на своем поле. Начало игры в 15:00 по московскому времени.
Даниил Хлусевич провел в составе "Спартака" 100 матчей, забил 5 голов и отдал 12 голевых передач. Его вклад в команду оказывает значительное влияние на успехи клуба.