Atletiko Madrid himoyachini sotib oldi
Madridning Atletico va Rotterdamning Feyenoord klublari markaziy himoyachi David Gantsko transferi bo‘yicha kelishuvga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ispan klubining rasmiy saytida ma’lum qilinishicha, futbolchi tibbiy ko‘rikdan o‘tganidan so‘ng transfer yakunlanadi. 27 yoshli slovakiyalik futbolchining yangi shartnomasi muddati hozircha e’lon qilinmagan.
Insider Fabrizio Romano ma’lumotlariga ko‘ra, kelishuv summasi bonuslar bilan birga taxminan 34 million yevroni tashkil etadi. Gantsko 2022 yildan buyon Feyenoord jamoasida o‘ynab kelmoqda va shu vaqt ichida barcha musobaqalarda 140 ta o‘yinda maydonga tushib, 15 ta gol urgan hamda 12 ta golga assistentlik qilgan.
Shuningdek, himoyachining Slovakiya milliy terma jamoasida 52 ta o‘yin va 6 ta gol ko‘rsatkichlari mavjud. Bu transfer futbolchining faoliyatida yangi bosqich bo‘lishi kutilmoqda.

Атлетико Мадрид купил защитника
Мадридский Атлетико и роттердамский Фейеноорд достигли соглашения по трансферу центрального защитника Давида Ганцко. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На официальном сайте испанского клуба сообщается, что трансфер будет завершен после того, как футболист пройдет медицинское обследование. Срок нового контракта 27-летнего словацкого футболиста пока не объявлен.
По информации инсайдера Фабрицио Романо, сумма соглашения с учетом бонусов составляет примерно 34 миллиона евро. Ганцко играет за команду Фейеноорд с 2022 года и за это время провел 140 матчей во всех турнирах, забив 15 голов и отдав 12 голевых передач.
Кроме того, у защитника есть 52 игры и 6 голов за сборную Словакии. Ожидается, что этот трансфер станет новым этапом в карьере футболиста.