Sobiq Moskva Dinamo jamoasining hujumchisi Igor Kolyvanov Anton Zabolotning Spartak jamoasidagi birinchi rasmiy o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
34 yoshli futbolchi Rossiya Premyer Ligasi 2025/2026 mavsumining birinchi turida Makhachkala Dinamo jamoasiga qarshi o‘yinda asosiy tarkibda maydonga tushdi va 74-daqiqada almashtirildi. Kolyvanovning aytishicha, Zabolotning o‘yini juda yaxshi bo‘ldi.
U o‘yin davomida jamoaga katta yordam berdi, raqib bilan kurashdi, to‘pni ushlab qoldi va hamkasblariga ko‘maklashdi. Garchi imkoniyatlar kam bo‘lgan bo‘lsa-da, uning o‘yindagi hissasi sezilarli bo‘ldi.
Ayniqsa, yoshiga qaramay, birinchi o‘yinda o‘zini yaxshi ko‘rsatdi. Zabolot 2025 yil yozida Moskva Spartak jamoasiga erkin agent sifatida qo‘shildi.
U oldingi mavsumda Podmoskovye Khimki jamoasida o‘ynagan, ammo jamoa tarqatilganidan so‘ng yangi klub bilan bir yillik shartnoma imzoladi. Kolyvanovning fikricha, Zabolotning tajribasi va o‘yindagi faoliyati jamoaga foyda keltiradi.

Колянов Заболот оценил дебют в Спартаке высоко
Бывший нападающий московского Динамо Игорь Коляваов высказался о первом официальном матче Антона Заболотного в команде Спартак. Об этом сообщает Euro-football.ru.
34-летний футболист вышел в стартовом составе в матче первого тура Российской Премьер-Лиги сезона 2025/2026 против махачкалинского Динамо и был заменен на 74-й минуте. По словам Коляваова, игра Заболотного была очень хорошей.
Он оказал большую помощь команде в ходе матча, боролся с соперником, удерживал мяч и помогал партнерам. Хотя возможностей было немного, его вклад в игру был заметен.
Особенно, несмотря на свой возраст, он хорошо проявил себя в первом матче. Заболотный присоединился к московскому Спартаку в качестве свободного агента летом 2025 года.
В прошлом сезоне он играл в подмосковных Химках, но после расформирования команды подписал годовой контракт с новым клубом. По мнению Коляваова, опыт и активность Заболотного в игре принесут пользу команде.