Korneev: Modrich «Milan» yetakchisi sifatida ko‘riladi
Sobiq «Barselona» yarim himoyachisi Igor Korneyev Luka Modrichning «Milan» klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi va 39 yoshli xorvatiyalik futbolchining yangi jamoada asosiy o‘rinlardan birini egallashiga ishonch bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Korneyevning ta’kidlashicha, bunday darajadagi va maqomdagi o‘yinchi uchun faqat jamoada ro‘yxatda bo‘lish emas, balki o‘zining ahamiyatini his etish muhimdir. U fikricha, «Milan» Modrichga zaxira o‘yinchisi emas, balki maydon markazida asosiy shaxs sifatida ishonch bildirgan.
Bu nafaqat maydonda, balki jamoa ichida ham yetakchi bo‘lish deganidir. Bunday shaxslar jamoaga aniq yetishmayotgan edi, deya qo‘shimcha qildi Korneyev «Match TV» telekanalidagi intervyusida.
Luka Modrich 2025-yil yozida Madridning «Real» klubidagi shartnomasi tugagach, «Milan»ga qo‘shildi. Uning yangi jamoa bilan shartnomasi 2026-yil 30-iyungacha mo‘ljallangan bo‘lib, yana bir mavsumga uzaytirish imkoniyati mavjud.
«Real» safida o‘ynagan davrida Modrich oltita marta Chempionlar Ligasi kubogini qo‘lga kiritdi, Ispaniya chempioni bo‘ldi (to‘rt marta), mamlakat kubogi va superkubogini yutdi, shuningdek, besh marta UEFA superkubogi va klub jahon chempionatida g‘olib chiqdi. Xorvatiya terma jamoasi bilan esa 2018-yilgi jahon chempionatida kumush, 2022-yilda bronza medallarini qo‘lga kiritdi va shu yilning o‘zida «Oltin to‘p» mukofotiga sazovor bo‘ldi.

Корнеев: Модрич рассматривается как лидер «Милана»
Бывший полузащитник «Барселоны» Игорь Корнеев высказал мнение о переходе Луки Модрича в клуб «Милан» и выразил уверенность, что 39-летний хорватский футболист займет одно из ключевых мест в новой команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Корнеева, для игрока такого уровня и статуса важно не только быть в заявке команды, но и ощущать свою значимость. Он считает, что «Милан» доверяет Модричу не как запасному игроку, а как основному персонажу в центре поля.
Это означает быть лидером не только на поле, но и внутри команды. Такие личности явно не хватало команде, добавил Корнеев в интервью на телеканале «Матч ТВ».
Лука Модрич присоединился к «Милану» после окончания контракта с мадридским «Реалом» летом 2025 года. Его контракт с новой командой рассчитан до 30 июня 2026 года с возможностью продления еще на один сезон.
В составе «Реала» Модрич шесть раз завоевывал Кубок Лиги чемпионов, становился чемпионом Испании (четыре раза), выигрывал Кубок страны и суперкубок, а также пять раз становился победителем суперкубка УЕФА и клубного чемпионата мира. С национальной сборной Хорватии он завоевал серебряную медаль на чемпионате мира 2018 года и бронзовую медаль в 2022 году, а также в том же году получил награду «Золотой мяч».