Korneev: Baltika Spartakka qarshi g‘alaba qozonishi mumkin
U 26 iyul kuni Moskvada bo‘lib o‘tadigan o‘yinda "Baltika" yaxshi natija ko‘rsatishi mumkinligini ta’kidladi. Korneyevning so‘zlariga ko‘ra, jamoa "Dinamo"ga qarshi o‘yinda yaxshi imkoniyatlar yaratib, hisobni 2:0 ga olib borishi mumkin edi.
Bu esa uch ochko Kaliningradda qolishini ta’minlardi. Jamoa jismonan yaxshi tayyorlangan va Moskvada mashg‘ulot o‘tkazgani sababli akklimatizatsiya muammosidan qochgan.
Shu bois, "Baltika" "Spartak"ga qarshi o‘yinda kutilmagan natija ko‘rsatishi mumkin, dedi u "Match TV" efirida. Birinchi turda Kaliningrad jamoasi Moskvadagi "Dinamo" bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi va o‘yinning 12-daqiqasida hisobni ochdi.
"Spartak" esa mojaroli o‘yinda Mahachqaladagi "Dinamo" ustidan 1:0 hisobida g‘alaba qozondi. Bu o‘yinlar Rossiya Premyer Ligasi mavsumining qiziqarli boshlanishidan dalolat beradi.

Корнеев: Балтика может одержать победу над Спартаком
Игорь Корнеев, бывший футболист "Барселоны", выразил уверенность в том, что команда "Балтика" из Калининграда способна бороться с "Спартаком" в матче второго тура Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что "Балтика" может показать хороший результат в игре, которая пройдет 26 июля в Москве. По словам Корнеева, команда могла бы создать хорошие возможности в матче против "Динамо" и довести счет до 2:0.
Это обеспечило бы три очка для Калининграда. Команда физически хорошо подготовлена и избежала проблем с акклиматизацией, так как проводила тренировки в Москве.
Поэтому "Балтика" может показать неожиданный результат в матче против "Спартака", сказал он в эфире "Матч ТВ". В первом туре калининградская команда сыграла вничью 1:1 с московским "Динамо", открыв счет на 12-й минуте игры.
"Спартак" же одержал победу в спорном матче над "Динамо" из Махачкалы со счетом 1:0. Эти игры свидетельствуют о интересном начале сезона Российской Премьер-Лиги.