Dyokeresh juma kuni Londonga keladi, Arsenal to‘lovi aniq
Viktor Dyokeresh bilan bog‘liq transfer jarayoni uzoq davom etmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq, yaxshi tugagan ish yaxshi deb hisoblanadi. Ko‘rinishicha, "Arsenal" klubi 27 yoshli shved hujumchini, Lissabonning "Sporting" jamoasidan transfer qilish bo‘yicha kelishuvga erishdi.
Sky Sports nashrining xabariga ko‘ra, Dyokeresh juma kuni London shahriga kelib, bitimni yakunlash uchun rasmiy hujjatlarni imzolashi kutilmoqda. "Arsenal" ushbu futbolchi uchun 63,5 million yevro miqdorida kafolatlangan to‘lov amalga oshiradi.
Bundan tashqari, kelishuvda qo‘shimcha 10 million yevro bonus sifatida ko‘zda tutilgan. Markaziy hujumchi pozitsiyasini kuchaytirish "Arsenal" uchun muhim vazifa bo‘lib qolmoqda.
O‘tgan mavsumda bu pozitsiyada hatto yarim himoyachi Mikel Merino ham o‘ynagan edi. Shu sababli yangi hujumchini xarid qilish jamoaning hujum chizig‘ini mustahkamlashga xizmat qiladi.

Джокереш приедет в Лондон в пятницу, оплата Арсенала ясна
Однако хорошо завершенная работа считается хорошей. Похоже, что клуб "Арсенал" достиг соглашения о трансфере 27-летнего шведского нападающего из команды "Спортинг" Лиссабон.
Согласно сообщению издания Sky Sports, Дйокереш ожидается в пятницу в Лондоне, где он подпишет официальные документы для завершения сделки. "Арсенал" произведет гарантированный платеж в размере 63,5 миллиона евро за этого футболиста.
Кроме того, в соглашении предусмотрен дополнительный бонус в размере 10 миллионов евро. Укрепление позиции центрального нападающего остается важной задачей для "Арсенала".
В прошлом сезоне на этой позиции даже играл полузащитник Микель Мерино. Поэтому покупка нового нападающего будет способствовать укреплению атакующей линии команды.