Dinamo Rossovni yenga olmasa, Karpinga savol tug‘iladi
Vyacheslav Koloskov, Rossiya futbol federatsiyasi faxriy prezidenti, poytaxtdagi Dinamo jamoasining yaqinlashib kelayotgan o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shanba kechqurun, Dinamo jamoasi o‘z maydonida Rossov jamoasi bilan Oliy liga ikkinchi tur doirasida bahs olib boradi. Koloskovning ta’kidlashicha, Dinamo jamoasi Rossovni mag‘lub etishi shart, aks holda bosh murabbiy Karpin oldida savollar paydo bo‘ladi.
U shuningdek, birinchi turda Baltika jamoasiga qarshi o‘yinda g‘alaba qozonish kerakligini aytdi, shunda hech qanday bosim bo‘lmas edi. Eslatib o‘tamiz, Oliy liga birinchi turida Dinamo o‘z maydonida Baltika bilan 1:1 hisobida durang o‘ynagan edi.
Dinamo va Rossov o‘rtasidagi o‘yinning boshlanish vaqti 26 iyul, soat 17:30 moskva vaqti bilan belgilangan. Ushbu o‘yinni batafsil kuzatish uchun LiveResult portali tomonidan taqdim etiladigan matnli translyatsiyani tomosha qilish mumkin.

Если Динамо не победит Россию, возникнет вопрос к Карпину
Вячеслав Колосков, почетный президент Федерации футбола России, высказал мнение о предстоящем матче команды Динамо в столице. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В субботу вечером команда Динамо на своем поле проведет матч против команды Ростов в рамках второго тура Высшей лиги. По словам Колоскова, команда Динамо обязана победить Ростов, в противном случае возникнут вопросы к главному тренеру Карпину.
Он также отметил, что необходимо одержать победу в матче первого тура против команды Балтика, чтобы не было никакого давления. Напомним, что в первом туре Высшей лиги Динамо сыграло вничью с Балтикой 1:1 на своем поле.
Время начала матча между Динамо и Ростовом назначено на 26 июля, в 17:30 по московскому времени. Для подробного просмотра этого матча можно следить за текстовой трансляцией, предоставляемой порталом LiveResult.