Naumov: Mourinyo faoliyati cho‘qqisi ortda qoldi
Saudiya Arabistonining Al-Ahli klubining markaziy yarim himoyachisi Frank Kessi yana Italiya klubi Fiorentina tomonidan sotib olish maqsadidagi futbolchilar qatoriga kiritildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Janluka Di Marzio saytida xabar berilgan. Oldinroq, aynan shu manba Florentsiya klubi Kessini katta xarajatlar tufayli sotib olmaydi, degan ma’lumot bergan edi.
Biroq, hozir vaziyat o‘zgarib bormoqda. Klub vakillari yaqin kunlarda futbolchini sotib olish imkoniyati yuzasidan so‘rov yuborishi kutilmoqda.
Shuningdek, futbolchini o‘z jamoasiga o‘tishga ishontirish uchun jiddiy harakat qilishlari kerakligi ta’kidlanmoqda. O‘tgan mavsumda 28 yoshli Kessi klub darajasida 44 o‘yinda maydonga tushib, 4 ta gol urdi va 5 ta golga uzatma berdi.
Uning bozor qiymati taxminan 14 million yevroga teng hisoblanadi.
Tomas Tuhel Angliya bilan shartnomasini 2028 yilgacha uzaytirdi
Angliya terma jamoasi bosh murabbiyi Tomas Tuhel o‘z shartnomasini 2028 yilgacha uzaytirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu haqda euro-football.ru sayti xabar bermoqda. Ushbu kelishuvga ko‘ra,
Sport Bugun, 12:20
Naumov: Mourinyo uchun Saudiya chempionati mos keladi
"Lokomotiv" klubining sobiq prezidenti Nikolay Naumov portugaliyalik mashhur murabbiy Joze Mourinyo faoliyatini davom ettirish uchun qaysi chempionat mos bo‘lishi haqida o‘z fikrlarini
Maykl Kerrik yanvar oyining eng yaxshi murabbiyimi?
Angliya Premer-ligasida yanvar oyining eng yaxshi murabbiyini aniqlash bo‘yicha munozaralar qizg‘in davom etmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Hali rasmiy qaror qabul qilinmagan bo‘lsa-da,
Sport Bugun, 11:42
"Al-Nasr" futbol jamoasi bosh murabbiyi Jorje Jezushning ma’lum qilishicha, jamoaning asosiy hujumchisi Krishtianu Ronaldu navbatdagi o‘yinda maydonga tushmaydi. Bu haqda Zamin.uz xabar
Sport Bugun, 10:57
«Barselona» 0:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi
Ispaniya Kubogi yarim finalining dastlabki o‘yini «Barselona» jamoasi uchun og‘ir kechdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. «Atletiko Madrid»ga qarshi bahs 0:4 hisobida yakunlandi. Ushbu natija jamoa
Anxel di Mariya o‘zining tug‘ilib o‘sgan vatani Argentinaga qaytganidan so‘ng, dastlab muvaffaqiyatli o‘yinlar namoyish etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Biroq keyinchalik uning atrofida salbiy

Фиорентина снова пытается купить Кесси
Центральный полузащитник клуба Аль-Ахли из Саудовской Аравии Франк Кесси снова включен в список игроков, которых хочет приобрести итальянский клуб Фиорентина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил журналист Джанлука Ди Марцио на своем сайте. Ранее именно этот источник сообщал, что клуб из Флоренции не купит Кесси из-за больших затрат.
Однако сейчас ситуация меняется. Ожидается, что представители клуба в ближайшие дни отправят запрос о возможности приобретения футболиста.
Также подчеркивается, что им необходимо предпринять серьезные усилия, чтобы убедить футболиста перейти в свою команду. В прошлом сезоне 28-летний Кесси провел 44 матча на клубном уровне, забил 4 гола и отдал 5 голевых передач.
Его рыночная стоимость оценивается примерно в 14 миллионов евро.
В "Реале" смена тренера не решила проблемы
Мадридский клуб «Реал» столкнулся со сменой тренера в середине сезона, однако эти изменения сразу не улучшили атмосферу внутри команды. Об этом сообщает Zamin.uz. По сообщениям испанских СМИ, на
Наумов: Пик карьеры Моуриньо остался позади
Бывший руководитель клуба "Локомотив" Николай Наумов высказал своё мнение о знаменитом португальском тренере Жозе Моуриньо. Об этом сообщает Zamin.uz. Он рассказал об этом в интервью
Спорт Сегодня, 13:51
Моуриньо: Конкуренция с Месси стала стимулом для тренерской работы
Известный португальский тренер Жозе Моуринью подчеркнул, что соперничество с Лионелем Месси в ходе своей карьеры стало для него большим стимулом для роста в качестве тренера. Об этом сообщает
Спорт Сегодня, 13:45
Эльдор Шомуродов стал звездой сезона в Турции
Суперлига Турции в этом сезоне выделяется своими особенностями. Об этом сообщает Zamin.uz. Город Стамбул всегда славился в футбольном мире крупными именами и напряжёнными ситуациями. Но в этот раз
Спорт Сегодня, 13:07
Общий этап Лиги чемпионов УЕФА недавно завершился. Об этом сообщил Zamin.uz. Теперь соревнование перешло в стадию плей-офф. На этом этапе 16 команд будут бороться друг с другом за восемь путёвок в
Томас Тухель продлил контракт с Англией до 2028 года
Главный тренер сборной Англии Томас Тухель продлил свой контракт до 2028 года. Об этом сообщает Zamin.uz. Об этом сообщает сайт euro-football.ru. Согласно этому соглашению, немецкий специалист