Pavlyuchenko Krasnodar va Lokomotiv o‘yinini baholadi
Rossiya milliy terma jamoasi sobiq futbolchisi Roman Pavlyuchenko Premyer-liganing ikkinchi turidagi markaziy o‘yini haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shanba kuni kechqurun amaldagi Rossiya chempioni “Krasnodar” jamoasi “Lokomotiv”ni qabul qiladi. Pavlyuchenko o‘yinning Krasnodarda bo‘lib o‘tishini va chempionlarning jiddiy motivatsiyaga ega ekanligini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, “Krasnodar” jamoasining darajasi yuqori darajada qolmoqda va tarkib sifatli yangi futbolchilar bilan to‘ldirilmoqda. Masalan, “Oser” jamoasidan Perren kelgan.
“Lokomotiv” esa ushbu o‘yinda hatto bitta ochko olishiga ishonch kam. Shu sababli u “Krasnodar”ning g‘alabasiga pul tikmoqda.
Hozirda “Krasnodar” va “Lokomotiv” Premyer-liga jadvallarida birinchi o‘rinlarni bo‘lishmoqda. Birinchi turda har ikkala jamoa 3:0 hisobida aniq g‘alabaga erishgan.
Tomoshabinlar “Krasnodar” va “Lokomotiv” o‘rtasidagi o‘yinning matnli translyatsiyasini ko‘zdan qochirmasliklari lozim.

Павлюченко оценил игру Краснодар и Локомотив
Бывший футболист сборной России Роман Павлюченко высказал свои мысли о центральном матче второго тура Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В субботу вечером действующий чемпион России команда “Краснодар” примет “Локомотив”. Павлюченко отметил, что игра пройдет в Краснодаре и у чемпионов есть серьезная мотивация.
По его словам, уровень команды “Краснодар” остается высоким, и состав пополняется качественными новыми футболистами. Например, из команды “Осер” пришел Перрен.
“Локомотив” же в этом матче не уверен даже в том, что сможет набрать одно очко. Поэтому он ставит на победу “Краснодара”.
В настоящее время “Краснодар” и “Локомотив” делят первые места в таблице Премьер-лиги. В первом туре обе команды одержали уверенные победы со счетом 3:0.