Vissel Kobe Barselona o‘yinini muhokama qilmoqda
Yaponiyaning Vissel Kobe klubi 27 iyulga rejalashtirilgan Barselona bilan do‘stlik uchrashuvi atrofidagi noaniqliklar yuzasidan rasmiy bayonot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kataloniya klubi oldinroq o‘yinni o‘tkazish bo‘yicha kelishuvlarni to‘xtatganini ma’lum qilgan, buning sababini tadbir tashkilotchilarining jiddiy qoidabuzarliklari deb ko‘rsatgan. Shunga javoban Vissel Kobe Barselona vakillari bilan muzokaralar olib borayotganini va kelajakdagi o‘yinga doir faol muloqot davom etayotganini tasdiqladi.
Jamoa bayonotida aytilishicha, hozirda Barselona bilan yaqindan bog‘lanish davom etmoqda va muzokaralar hali yakunlanmagan. Rasmiy xabar berilishidan oldin ozgina vaqt talab qilinadi.
Klub muxlislaridan sabr-toqat va tushunish uchun uzr so‘raydi. Qaror qabul qilinishi bilan barcha ma’lumotlar klubning rasmiy saytida e’lon qilinadi.
Eslatib o‘tamiz, Vissel Kobe va Barselona o‘rtasidagi uchrashuv 27 iyul kuni o‘tkazilishi rejalashtirilgan edi, biroq tashkilotchilarning shartnoma majburiyatlarini buzishi sababli o‘yinning bo‘lib o‘tishi noaniq bo‘lib qoldi. Klublar hozirda vaziyatni hal qilish uchun faol ish olib bormoqda.

Vissel Kobe обсуждает игру с Барселоной
Японский клуб Виссел Кобе сделал официальное заявление по поводу неясностей вокруг товарищеского матча с Барселоной, запланированного на 27 июля. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Каталонский клуб ранее сообщил о приостановке договоренностей по проведению матча, указав причиной серьезные нарушения со стороны организаторов мероприятия. В ответ Виссел Кобе подтвердил, что ведет переговоры с представителями Барселоны и активно продолжает общение по поводу предстоящей игры.
В заявлении команды говорится, что в настоящее время продолжается тесное взаимодействие с Барселоной, и переговоры еще не завершены. Перед официальным сообщением потребуется немного времени.
Клуб просит своих болельщиков о терпении и понимании. Как только будет принято решение, вся информация будет опубликована на официальном сайте клуба.
Напоминаем, что встреча между Виссел Кобе и Барселоной была запланирована на 27 июля, однако из-за нарушения обязательств со стороны организаторов проведение матча осталось под вопросом. Клубы в настоящее время активно работают над разрешением ситуации.