Balbuena Braziliyada Gremio bilan shartnoma imzolaydi
Paragvaylik markaziy himoyachi Fabian Balbuena yaqinda Braziliya chempionatida faoliyatini davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jurnalist Sesar Luis Merlo ma’lumotlariga ko‘ra, 33 yoshli futbolchi “Gremio” klubi bilan yakuniy muzokaralar bosqichida bo‘lib, yaqin kunlarda Portu-Alegridan bo‘lgan ushbu jamoa bilan ikki yillik shartnoma imzolaydi. Balbuena uchun bu tanish muhitga qaytish bo‘ladi.
U ilgari Braziliyada “Korintians” klubida o‘ynagan, bu jamoa safida yuzdan ortiq o‘yin o‘tkazib, 2017 yilda mamlakat chempioni bo‘lgan. So‘nggi ikki mavsumni futbolchi Rossiyada, Moskva “Dinamo” jamoasida o‘tkazdi.
“Oq-ko‘k” jamoasi tarkibida u 89 ta o‘yin o‘tkazib, sakkizta gol urdi va ikki marta Rossiya Premyer Ligasida bronza medali bilan taqdirlandi. May oxirida Paragvaylik futbolchi klubni erkin agent sifatida tark etdi.
Transfermarkt portalining ma’lumotiga ko‘ra, uning joriy bozor qiymati 2,8 million yevroni tashkil etadi. Balbuena yangi jamoasida o‘zining tajribasi va malakasini namoyish etishga tayyor.

Балбуэна подписывает контракт с Гремио в Бразилии
Парагвайский центральный защитник Фабиан Балбуэна недавно может продолжить свою карьеру в чемпионате Бразилии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации журналиста Сесара Луиса Мерло, 33-летний футболист находится на финальной стадии переговоров с клубом "Гремио" и в ближайшие дни подпишет двухлетний контракт с этой командой из Порту-Алегри. Для Балбуэны это будет возвращение в знакомую обстановку.
Ранее он играл в Бразилии за клуб "Коринтианс", в составе которого провел более ста матчей и стал чемпионом страны в 2017 году. Последние два сезона футболист провел в России, в московском "Динамо".
В составе "бело-голубых" он провел 89 матчей, забил восемь голов и дважды был награжден бронзовой медалью Российской Премьер-Лиги. В конце мая парагвайский футболист покинул клуб в качестве свободного агента.
Согласно данным портала Transfermarkt, его текущая рыночная стоимость составляет 2,8 миллиона евро. Балбуэна готов продемонстрировать свой опыт и квалификацию в новой команде.