Sporting Segundaning eng yaxshi to‘purarini oladi
Lissabonning «Sporting» klubi Ispaniyaning «Almeriya» jamoasidan hujumchi Luis Suarezni transfer qilish bo‘yicha kelishuvga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Suarez 2023/24 yilgi mavsumda Segundaning eng yaxshi to‘purariga aylangan. Bu haqda taniqli futbol insayderi Fabrizio Romano ma’lum qilmoqda.
Transfer summasi taxminan 25 million yevroni tashkil etadi. Shuningdek, «Almeriya» futbolchini keyingi transferdan 10 foizlik ulush oladi, agar Suarez kelajakda boshqa klubga sotilsa.
27 yoshli kolumbiyalik hujumchi Ispaniyaning ikkinchi divizionida eng ko‘p gol urgan futbolchi bo‘lib, Yevropaning bir qator klublari uning xizmatiga qiziqish bildirgan. Ammo aynan «Sporting» transfer bo‘yicha eng faol va qat’iy pozitsiyani namoyish etdi.
Suarez «Almeriya» safida 41 o‘yinda 27 ta gol urgan va u Londonning «Arsenal» klubiga o‘tishga tayyorlanayotgan Viktor Dyokeresh o‘rnini egallashi kutilmoqda. Ushbu transfer jamoaning hujum chizig‘ini kuchaytirishga qaratilgan muhim qadam hisoblanadi.

Спортинг Сегунда лучший бомбардир получит
Лиссабонский клуб «Спортинг» близок к соглашению о трансфере нападающего Луиса Суареса из испанской «Альмерии». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Суарес стал лучшим бомбардиром Сегунды в сезоне 2023/24. Об этом сообщил известный футбольный инсайдер Фабрицио Романо.
Сумма трансфера составит примерно 25 миллионов евро. Также «Альмерия» получит 10% от следующего трансфера футболиста, если Суарес будет продан в другой клуб в будущем.
27-летний колумбийский нападающий стал самым результативным игроком во втором дивизионе Испании, и ряд европейских клубов проявили интерес к его услугам. Однако именно «Спортинг» проявил наиболее активную и решительную позицию в вопросе трансфера.
Суарес забил 27 голов в 41 матче за «Альмерию» и ожидается, что он займет место Виктора Дйокереша, который готовится к переходу в лондонский «Арсенал». Этот трансфер считается важным шагом для усиления атакующей линии команды.