Uesli Flamengodan Romaga o‘tishga yaqin turibdi
Braziliyalik himoyachi Uesli, hozirda "Flamenqo" jamoasida o‘ynayotgan, yaqinda Italiya "Roma" klubiga o‘tishi kutilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ishonchli manba Fabrizio Romano o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarida ma’lum qildi. Kelishuv "Flamenqo" klubi Emerson Royal bilan shartnoma imzolagach darhol yakunlanadi.
Emerson Royal Ueslining o‘ng qanot himoyasidagi o‘rnini egallaydi. Tomonlar transfer bo‘yicha kelishib olishgan: Italiya klubi 25 million yevro to‘laydi, shuningdek, bonus sifatida qo‘shimcha besh million yevro to‘lanishi mumkin.
21 yoshli Uesli joriy mavsumda 28 ta o‘yinda maydonga tushib, ikki marta raqib darvozasini ishg‘ol qilgan va uchta golga assistentlik qilgan. Ushbu transfer jamoalar uchun muhim yangilik bo‘lib, Ueslining faoliyati yangi jamoada davom etadi.

Уэсли Фламенго из Ромы близок к переходу
Бразильский защитник Уэсли, который в настоящее время играет за команду "Фламенго", ожидается, что вскоре перейдет в итальянский клуб "Рома". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил надежный источник Фабрицио Романо на своих страницах в социальных сетях. Соглашение будет завершено сразу после того, как клуб "Фламенго" подпишет контракт с Эмерсоном Роялом.
Эмерсон Роял займет место Уэсли на правом фланге защиты. Стороны договорились о трансфере: итальянский клуб заплатит 25 миллионов евро, а также может быть выплачено дополнительно пять миллионов евро в качестве бонуса.
21-летний Уэсли в текущем сезоне провел 28 матчей, забил два гола и сделал три голевые передачи. Этот трансфер является важной новостью для команд, и карьера Уэсли продолжится в новом клубе.