Laporta: Uilyams transferi 48 soatda to‘xtadi
U ta’kidlaganidek, Uilyamsning agenti katalon klubiga futbolchining xizmatlarini taklif qilgan. Dastlabki muzokaralar muvaffaqiyatli kechgan bo‘lsa-da, shartnoma imzolash bosqichida «Atletik» va futbolchi tomoni dastlabki shartlarni o‘zgartirgan.
Dekuning jamoasi 48 soat ichida oxirgi qarorni qabul qilishni talab qilgan. Agar ular shartlarni qabul qilmasa, bitim amalga oshmasligi aniq bo‘lgan.
Natijada futbolchi o‘zining hozirgi klubida yana o‘n yilga shartnoma uzaytirgan. Hozirda 23 yoshli futbolchining bozor qiymati 70 million yevroga teng.
Ushbu holat «Mundo Deportivo» nashri tomonidan xabar qilingan. Shunday qilib, transfer muvaffaqiyatsiz yakunlangan va futbolchi «Atletik» bilan kelajakdagi faoliyatini davom ettiradi.

Лапорта: Трансфер Уильямса остановился за 48 часов
Президент клуба «Барселона» Жоан Лапорта сообщил, почему трансфер Нико Уильямса из клуба «Атлетик» не состоялся. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что агент Уильямса предложил каталонскому клубу услуги футболиста. Хотя первоначальные переговоры прошли успешно, на этапе подписания контракта сторона «Атлетика» и футболист изменили первоначальные условия.
Команда Декуна потребовала принять окончательное решение в течение 48 часов. Если они не примут условия, сделка явно не состоится.
В результате футболист продлил контракт со своим нынешним клубом еще на десять лет. В настоящее время рыночная стоимость 23-летнего футболиста составляет 70 миллионов евро.
Эта ситуация была сообщена изданием «Mundo Deportivo». Таким образом, трансфер завершился неудачно, и футболист продолжит свою карьеру в «Атлетике».