Pisarvskiy diskvalifikatsiyaga apellyatsiya berdi
Sobiq «Sochi» va Samarqandning «Qanotlar Sovetlari» jamoalari hujumchisi Vladimir Pisarvskiy diskvalifikatsiya qaroriga nisbatan apellyatsiya arizasi bilan murojaat qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya Futbol Ittifoqi (RFI) uni o‘z jamoasining o‘yinlariga garov tikgani va maydondagi natijaga ta’sir ko‘rsatishga uringani uchun to‘rt yilga, shundan uch yili shartli ravishda, futbol o‘ynashdan chetlatgan edi. Futbolchining huquqshunosi Anton Smirnovning ta’kidlashicha, bugun Pisarvskiy nomidan RFI etik qo‘mitasining 3 iyuldagi qaroriga nisbatan apellyatsiya shikoyati topshirildi.
Ularning talabiga ko‘ra, futbolchining aybi yo‘qligi hisobga olinib, yangi qaror qabul qilinishi lozim. Eslatib o‘tamiz, Pisarvskiy do‘stiga pul berib, «Pari NN» jamoasining «Sochi»ga qarshi o‘tkazilgan o‘yinida g‘alaba qozonishiga garov tikishni so‘ragan.
Natijada, pastki novgorodliklar g‘alaba qozondi, hujumchi esa o‘yinning 35-daqiqasida qizil kartochka olib, raqib jamoaga qulaylik yaratdi.

Писарвский подал апелляцию на дисквалификацию
Бывший нападающий «Сочи» и самаркандского «Крыльев Советов» Владимир Писарвский подал апелляционную жалобу на решение о дисквалификации. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Российский футбольный союз (РФС) дисквалифицировал его на четыре года, из которых три года условно, за то, что он делал ставки на игры своей команды и пытался повлиять на результат на поле. По словам адвоката футболиста Антона Смирнова, сегодня от имени Писарвского была подана апелляция на решение этической комиссии РФС от 3 июля.
По их требованию, с учетом отсутствия вины футболиста, должно быть принято новое решение. Напомним, Писарвский попросил друга дать деньги, чтобы сделать ставку на победу «Сочи» в матче против «Пари НН».
В результате нижегородцы одержали победу, а нападающий получил красную карточку на 35-й минуте, создав удобство для соперника.