Karpin uchun Rostov yoki Spartak farqi yo‘q
Sobiq Moskva «Dinamo» jamoasi himoyachisi Aleksandr Tochilin Rossiya chempionati ikkinchi turida «Rostov»ga qarshi o‘yin bosh murabbiy Valeriy Karpin uchun muhim bo‘ladi, degan fikrda emas. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Karpin bir necha yil davomida «Rostov»da ishlagan, ammo 2025 yil fevral oyida klubni tark etgan. 2025 yil iyun oyida esa u «Dinamo» jamoasining bosh murabbiyi etib tayinlangan.
Tochilinning so‘zlariga ko‘ra, Karpin uchun raqib jamoa nomi muhim emas, uning ustuvor vazifasi g‘alaba qozonishdir. «Unga kimga qarshi o‘ynash muhim emas, asosiy bosim g‘alaba qozonishga tushadi.
«Rostov» yoki «Spartak» bo‘lishi Karpin uchun farq qilmaydi», deydi Tochilin «Match TV»ga bergan intervyusida. «Dinamo» va «Rostov» o‘rtasidagi o‘yin Karpin uchun sobiq jamoasiga qarshi birinchi bahs bo‘ladi.
Uchrashuv 26 iyul kuni «Dinamo»ning uy stadionida o‘tkaziladi va Moskva vaqti bilan soat 17:30 da boshlanadi.

Для Карпина нет разницы между Ростовом и Спартаком
Бывший защитник московского «Динамо» Александр Точилин не считает, что матч второго тура чемпионата России против «Ростова» будет важным для главного тренера Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Карпин работал в «Ростове» несколько лет, но покинул клуб в феврале 2025 года. В июне 2025 года он был назначен главным тренером команды «Динамо».
По словам Точилина, для Карпина не имеет значения название соперника, его приоритетная задача — победить. «Ему не важно, против кого играть, основное давление направлено на победу.
Для Карпина не имеет значения, будет ли это «Ростов» или «Спартак», — говорит Точилин в интервью «Матч ТВ». Игра между «Динамо» и «Ростовом» станет для Карпина первой встречей против его бывшей команды.