Pisarev Spartak himoyasidagi kamchiliklarga urg‘u berdi
«Spartak» Rossiya Premyer Ligasi yangi mavsumini Makhachkala shahrining «Dinamo» jamoasiga qarshi maydonda 1:0 hisobida g‘alaba bilan boshladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
G‘alaba Braziliyalik futbolchi Markinyosning 38-daqiqadagi aniq zarbasi evaziga qo‘lga kiritildi. Biroq, garchi jamoa g‘alaba qozongan bo‘lsa-da, Moskva klubi ishtirokini ekspertlar bir qator savollar bilan qabul qildi.
Rossiya yoshlar terma jamoasi sobiq bosh murabbiyi Nikolay Pisarev Dejan Stankovich boshliq jamoaning ayrim muammoli tomonlariga e’tibor qaratdi. Mutaxassis klubning yuqori maqsadlariga erishishi uchun tarkibni, ayniqsa himoya chizig‘ini mustahkamlash zarurligini ta’kidladi.
U himoyada barqarorlik va chuqurlik yetishmasligini qayd etdi. Pisarev fikricha, agar «Spartak» chempionlik uchun kurashmoqchi bo‘lsa, jamoaga yangi o‘yinchilarni jalb qilish kerak.
U ayniqsa chekka himoyachilarda nomutanosiblik borligini aytdi va himoyaning markazida Litvinov o‘ynashi to‘g‘ri emasligini ta’kidladi. Rossiya Premyer Ligasi ikkinchi turida poytaxt klubi «Baltika» jamoasiga qarshi maydonga chiqadi.

Писарев акцентировал недостатки в защите Спартака
«Спартак» начал новый сезон Российской Премьер-Лиги с победы над командой «Динамо» из Махачкалы со счетом 1:0. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Победа была одержана благодаря точному удару бразильского футболиста Маркиньоса на 38-й минуте. Однако, хотя команда и выиграла, эксперты отметили ряд вопросов по поводу участия московского клуба.
Бывший главный тренер молодежной сборной России Николай Писарев обратил внимание на некоторые проблемные стороны команды под руководством Деяна Станковича. Специалист подчеркнул необходимость укрепления состава, особенно защитной линии, для достижения высоких целей клуба.
Он отметил отсутствие стабильности и глубины в защите. По мнению Писарева, если «Спартак» хочет бороться за чемпионство, команде необходимо привлечь новых игроков.
Он особенно указал на несоответствие в крайних защитниках и отметил, что неправильно, чтобы Литвинов играл в центре защиты. В матче второго тура Российской Премьер-Лиги столичный клуб выйдет на поле против команды «Балтика».