Pари НН – Локомотив ўйини Грознийда ўтказилади
«Пари НН» жамоаси бош директори Давид Мелик-Гусейнов жамоанинг Россия Премьер-лигасининг учинчи туридан ўрин олган «Локомотив»га қарши ўйини Грознийда ўтказилиш сабабларини тушунтирди. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Унинг айтишича, жамоа ҳозирда «Мордовия Арена» стадиони учун керакли рухсатномалар чиқишига кутмоқда. Шу вақтга қадар ўйинлар захира стадионларда ўтказилади, чунки асосий майдон таъмирланмоқда.
Мелик-Гусейновнинг сўзларига кўра, «Пари НН» жамоаси «Локомотив» билан баҳсга киришидан икки кун олдин Махачқалъа шаҳридаги «Динамо» жамоасига қарши меҳмон ўйини бор. Шу сабабли ўйин жойининг танлови логистика билан боғлиқ.
Шунингдек, «Локомотив» жамоаси жамоа ўйини Грознийга кўчирилишини иссиқ об-ҳаво ва паст томошабин сонини сабаб қилиб кўрсатиб, қарорни кескин танқид қилган эди. Бироқ Россия Премьер-лигаси бу баҳсни инобатга олмай, учрашув бошланиш вақтини Москва вақти билан соат 20:30 га кўчиришга қарор қилди.

Pари НН – Локомотив игра пройдет в Грозном
Генеральный директор команды «Пари НН» Давид Мелик-Гусейнов объяснил причины проведения матча против «Локомотива», который состоится в Грозном в рамках третьего тура Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда сейчас ожидает получения необходимых разрешений для стадиона «Мордовия Арена». До этого момента матчи будут проводиться на резервных стадионах, так как основной поле находится на ремонте.
По словам Мелик-Гусейнова, у команды «Пари НН» за два дня до матча с «Локомотивом» запланирована выездная игра против команды «Динамо» в городе Махачкала. Поэтому выбор места проведения матча связан с логистикой.
Кроме того, команда «Локомотив» резко раскритиковала решение о переносе матча в Грозный, ссылаясь на жаркую погоду и низкое количество зрителей. Однако Российская Премьер-лига, не принимая во внимание это мнение, решила перенести время начала встречи на 20:30 по московскому времени.