Bahodir Jalolovning navbatdagi jang sanasi ma’lum bo‘ldi
O‘zbekistonlik professional bokschi Bahodir Jalolov 5 aprel kuni Qozog‘iston poytaxti Ostonada ringga ko‘tariladi. Bu haqda sportchi o‘zining Instagram sahifasida ma’lum qildi.
Jalolov mazkur jangni Top Rank tashkiloti tomonidan o‘tkaziladigan boks oqshomi doirasida amalga oshiradi. Biroq hozircha uning raqibi kim bo‘lishi haqida rasmiy ma’lumot yo‘q. Sportchi postiga "Ko‘rishuncha, Qozog‘iston" deb izoh qoldirdi.
Jalolovning so‘nggi janglari va natijalari
Bahodir Jalolov avvalroq, 6 fevral kuni Kanadaning Monreal shahrida fransiyalik Devid Spilmontga qarshi jang o‘tkazishi kerak edi. Biroq tibbiy komissiya qaroriga ko‘ra, ushbu jang bekor qilingandi.
Qayd etish joiz, Jalolov professional faoliyati davomida 14 ta jang o‘tkazgan va barchasini nokaut evaziga g‘alaba bilan yakunlagan. Uning so‘nggi janglaridan biri 2023 yilda Toshkentda o‘tkazilgan bo‘lib, u o‘shanda Janubiy Afrika vakili Kris Tompsonni birinchi raundning o‘zida mag‘lub etgandi.
Muxlislar nimani kutishmoqda?
Bahodir Jalolovning navbatdagi jangini nafaqat o‘zbekistonlik, balki jahon boks muxlislari ham katta qiziqish bilan kutishmoqda. Chunki u o‘zining kuchli zarbalari va tajovuzkor uslubi bilan raqiblarini qisqa vaqtda mag‘lub eta olishi bilan mashhur.
5 aprel kuni Jalolovning navbatdagi raqibi aniq bo‘lishi kutilmoqda va bu jang uning chempionlik yo‘lidagi navbatdagi muhim qadamlaridan biri bo‘ladi.

Дата следующего боя Баходира Джалолова стала известна
Профессиональный боксер из Узбекистана Баходир Джалолов поднимется на ринг 5 апреля в столице Казахстана Нур-Султане. Об этом спортсмен сообщил на своей странице в Instagram.
Джалолов проведет этот бой в рамках боксерского вечера, организованного компанией Top Rank. Однако пока нет официальной информации о том, кто будет его соперником. Спортсмен оставил комментарий под постом: "До встречи, Казахстан".
Последние бои и результаты Джалолова
Ранее Баходир Джалолов должен был провести бой 6 февраля в Монреале, Канада, против француза Давида Спильмона. Однако, по решению медицинской комиссии, этот бой был отменен.
Стоит отметить, что Джалолов провел 14 боев за свою профессиональную карьеру и выиграл все из них нокаутом. Один из его последних боев прошел в 2023 году в Ташкенте, где он тогда победил представителя Южной Африки Криса Томпсона в первом раунде.
Что ожидают фанаты?
Следующий бой Баходира Джалолова ожидают не только узбекские, но и мировые поклонники бокса с большим интересом. Потому что он известен своими мощными ударами и агрессивным стилем, что позволяет ему быстро побеждать соперников.
5 апреля ожидается, что станет известен следующий соперник Джалолова, и этот бой станет одним из важных шагов на его пути к чемпионству.