«Spartak» Rossiya Premyer Ligasi yangi mavsumini Makhachkala shahrining «Dinamo» jamoasiga qarshi 1:0 hisobida g‘alaba bilan boshladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yin yakunlariga ko‘ra, Rossiya Futbol Ittifoqining nazorat va intizom qo‘mitasi tomonidan jazo choralari belgilandi. Muxlislarning hakamga nisbatan haqoratli shiorlari sababli «Spartak» jamoasi 20 ming rubl jarimaga tortildi.
Bundan tashqari, «qizil-oq» jamoasining bosh murabbiyi Dejan Stankovich va uning shtabidan bir nechta a’zolar texnik zonadan chiqib ketgani uchun har biri 10 ming rubl jarima oldi. Hozirda «Spartak» Premyer liga doirasida o‘z maydonida «Baltika» jamoasiga qarshi o‘yiniga tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Uchrashuv 26 iyul, shanba kuni bo‘lib o‘tadi. Jamoa yangi g‘alabalar uchun bor imkoniyatini ishga solishga intilmoqda.

Фанаты Спартака были оштрафованы, тренер наказан
«Спартак» начал новый сезон Российской Премьер-Лиги с победы над командой «Динамо» из Махачкалы со счетом 1:0. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По итогам игры Комитет по контролю и дисциплине Российского футбольного союза принял решение о наказаниях. Из-за оскорбительных лозунгов болельщиков в адрес судьи команда «Спартак» была оштрафована на 20 тысяч рублей.
Кроме того, главный тренер «красно-белых» Деян Станкович и несколько членов его штаба получили по 10 тысяч рублей штрафа за выход из технической зоны. В настоящее время «Спартак» готовится к игре против команды «Балтика» в рамках Премьер-Лиги на своем поле.
Матч состоится 26 июля, в субботу. Команда стремится использовать все свои возможности для новых побед.