Yarim himoyachi Rubens keyingi hafta Rossiyaga uchib kelishi kutilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U «Atletiko Mineyro» klubidan Moskva «Dinamo» jamoasiga o‘tish jarayonini yakunlash uchun keladi. Shartnoma rasmiylashtirilgach, «oq-ko‘k» jamoasi Xorxe Karraskalani «Flamenqo» klubiga qo‘yib yuboradi.
Bu haqda «Insaydy ot Karpa» telegram-kanali ma’lumot berdi. Oldinroq matbuotda Rubens va Xorxe Karraskala transferlari o‘zaro bog‘liq ekani haqida xabarlar paydo bo‘lgan edi.
Rubensga 24 yoshda. Transfermarkt sayti mutaxassislari braziliyalik futbolchini 6 million yevroga baholamoqda.
Rossiya chempionatining navbatdagi o‘yini 26 iyul, shanba kuni bo‘lib o‘tadi. «Dinamo» o‘z maydonida «Rostov» jamoasiga qarshi maydonga chiqadi.

Рубенс на следующей неделе прилетает в Россию
Он прилетит, чтобы завершить процесс перехода из клуба «Атлетико Минейро» в московское «Динамо». После оформления контракта команда «бело-голубых» отпустит Хорхе Карраскалу в клуб «Фламенго».
Об этом сообщил телеграм-канал «Инсайды от Карпа». Ранее в прессе появлялись сообщения о том, что трансферы Рубенса и Хорхе Карраскалы взаимосвязаны.
Рубенсу 24 года. Специалисты сайта Transfermarkt оценивают бразильского футболиста в 6 миллионов евро.
Следующий матч чемпионата России пройдет 26 июля, в субботу. «Динамо» выйдет на поле против команды «Ростов» на своем стадионе.