Aston Villa Martines o‘rniga yangi darvozabon izlayapti
Angliya klubi "Aston Villa" darvozabon Emiliano Martinesning o‘rnini bosuvchi futbolchini qidirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozircha uning kelajagi aniq emas. Birmingham jamoasi rahbariyati Fransiyaning "Lill" klubida o‘ynayotgan 23 yoshli darvozabon Lyuk Shevalye bilan shartnoma imzolashni ko‘rib chiqmoqda.
Bu haqda L’Equipe nashri xabar berdi. Hozircha futbolchi klubini almashtirishga shoshilmayapti.
Agar Martines "Aston Villa"ni tark etsa, jamoa Shevalyeni sotib olish uchun aniq choralar ko‘radi. E'tiborli jihati shundaki, Shevalyeni 40 million yevroga sotib olish imkoniyati mavjud, biroq "PSJ" klubi ham uni diqqat bilan kuzatib bormoqda.
O‘tgan mavsumda Shevalye jamoasiga chempionatda beshinchi o‘rinni egallashda yordam berdi. U jami 48 o‘yin o‘tkazib, 53 ta gol o‘tkazib yuborgan, shulardan 13 tasida darvozasini daxlsiz saqlagan.
Bu ko‘rsatkichlar uning darvozabon sifatida malakasini namoyon etadi. "Aston Villa" uchun darvozabon muhim pozitsiya bo‘lib, jamoa kelgusida ham kuchli darvozabon bilan o‘z imkoniyatlarini oshirishni maqsad qilgan.

Астон Вилла ищет нового вратаря вместо Мартинеса
Английский клуб "Астон Вилла" ищет футболиста, который сможет заменить вратаря Эмилиано Мартинеса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Пока его будущее неясно. Руководство бirmingham команды рассматривает возможность подписания контракта с 23-летним вратарем Люком Шевалье, который играет в клубе "Лилль" во Франции.
Об этом сообщает издание L’Equipe. Пока футболист не спешит менять клуб.
Если Мартинес покинет "Астон Виллу", команда предпримет конкретные меры для покупки Шевалье. Примечательно, что есть возможность приобрести Шевалье за 40 миллионов евро, однако клуб "ПСЖ" также внимательно следит за ним.
В прошлом сезоне Шевалье помог своей команде занять пятое место в чемпионате. Он провел в общей сложности 48 матчей, пропустив 53 гола, из которых в 13 он сохранил свои ворота в неприкосновенности.
Эти показатели демонстрируют его квалификацию как вратаря. Для "Астон Виллы" вратарь является важной позицией, и команда нацелена на повышение своих шансов в будущем с сильным вратарем.