Rakov «Krylya» safida ko‘proq gol urdi
Bu uning yozda jamoaga qo‘shilganidan keyingi ikkinchi goli bo‘ldi. Opta Sports ma’lumotlariga ko‘ra, Rakov Rossiya Premyer Ligasi doirasida “Lokomotiv” jamoasi safida o‘tkazgan 30 o‘yinda faqat bitta gol urgan.
Shuningdek, Rakov 21-asrda “Krylya Sovetov” tarixida Rossiya Premyer Ligasi birinchi ikki o‘yinida gol urishga muvaffaq bo‘lgan uchinchi futbolchi hisoblanadi. Bunga qadar bunday natijaga 2002 yilda Rozherio Gaush va 2024 yilda Dominik Oro erishgan edi.
Jamoa bosh murabbiyi Magomed Adiev boshchiligida “Krylya Sovetov” ikki turda to‘plagan to‘rt ochko bilan musobaqa jadvalida yetakchilik qilmoqda. Rossiya chempionatining ikkinchi turining birinchi o‘yini haqida batafsil ma’lumotlar bizning sharhimizda mavjud.

Раков забил больше голов в составе «Крыльев»
Новый член самарской команды «Крылья Советов» Вадим Раков забил гол в ворота «Пари НН» в пятницу вечером. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это был его второй гол после присоединения к команде летом. По данным Opta Sports, Раков забил всего один гол в 30 матчах, проведенных за команду «Локомотив» в рамках Российской Премьер-Лиги.
Кроме того, Раков стал третьим футболистом в истории «Крыльев Советов», который смог забить гол в первых двух матчах Российской Премьер-Лиги в 21 веке. Ранее такого результата добивались Рожерио Гауш в 2002 году и Доминик Оро в 2024 году.
Под руководством главного тренера Магомеда Адиева «Крылья Советов» занимают первое место в турнирной таблице, набрав четыре очка за два тура. Подробная информация о первом матче второго тура чемпионата России доступна в нашем обзоре.