«Krylya Sovetov» jamoasi bosh murabbiyi Magomed Adiev darvozabon Ivan Lomayevning jamoaga qaytishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi kunlarda Lomayevning boshqa klublar qiziqishi fonida Samarqand jamoasi bilan mashg‘ulot o‘tkazayotgani haqida xabarlar tarqaldi. Adievning aytishicha, Lomayev jamoaga raqobatni kuchaytirishi mumkin bo‘lgan darvozabonlardan biri hisoblanadi.
Hozirda jamoada Pesyakov, Kokarev va Frolov kabi darvozabonlar mavjud bo‘lib, murabbiy ularning faoliyatidan qoniqmoqda. Shu bilan birga, agar rahbariyat Lomayevni qayta jamoaga jalb qilishga qaror qilsa, u bundan faqat xursand bo‘lishini ta’kidladi.
Avvalroq matbuotda Lomayevning Gretsiyadagi AEL klubiga o‘tishi tibbiy ko‘rik natijalari sababli amalga oshmasligi mumkinligi haqida ma’lumotlar berilgan edi. Hozirda 26 yoshli futbolchi hech qanday klub bilan shartnoma imzolamagan va yozda «Krylya Sovetov»dan erkin agent sifatida chiqdi.

Adiev: Ломайев может вернуться в «Крылья»
Главный тренер команды «Крылья Советов» Магомед Адиев высказал мнение о том, что вратарь Иван Ломаев может вернуться в команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последние дни появились сообщения о том, что на фоне интереса других клубов Ломаев проводит тренировки с самаркандской командой. По словам Адиева, Ломаев является одним из вратарей, которые могут усилить конкуренцию в команде.
В настоящее время в команде есть вратари, такие как Песяков, Кокарев и Фролов, и тренер удовлетворен их работой. В то же время он отметил, что если руководство решит снова привлечь Ломаева в команду, он будет только рад этому.
Ранее в прессе сообщалось, что переход Ломаева в греческий клуб AEL может не состояться из-за результатов медицинского обследования. В настоящее время 26-летний футболист не подписал контракт ни с одним клубом и покинул «Крылья Советов» в качестве свободного агента этим летом.