Kazartsevga murakkab o‘yindan so‘ng tanaffus berildi
Pavel Kamantsev, Rossiya futbol ittifoqi hakamlar qo‘mitasi raisi, ikkinchi tur RPL o‘yinlarida hakam Vasiliy Kazartsevga tayinlovlar berilmagani sabablarini izohladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, murakkab o‘yin va bosimni hisobga olib, hakamga tanaffus berish to‘g‘risida qaror qabul qilingan. Shuningdek, uning ish sifati ham e'tiborga olingan.
O‘tgan turda Vasiliy Kazartsev Moskva “Spartak”i va Mahachkala “Dinamo”si o‘rtasidagi o‘yinda hakamlik qilgan. Uning qarorlari “qizil-oq” jamoasining Rossiya futbol ittifoqining etik qo‘mitasiga shikoyat yozishiga sabab bo‘lgan.
Garchi hakamning muayyan vaziyatlardagi qarorlari asosli deb topilgan bo‘lsa-da, Kamantsev uning ishini mukammal deb baholamagan. Shu sababli, hakamga keyingi o‘yinlarda tanaffus berildi.

Казарцеву был дан перерыв после сложной игры
Павел Каманцев, председатель комитета судей Российского футбольного союза, объяснил причины, по которым арбитру Василию Казартсеву не были назначены назначения на игры второго тура РПЛ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он заявил, что, учитывая сложную игру и давление, было принято решение дать арбитру перерыв. Также было учтено качество его работы.
В прошлом туре Василий Казартsev судил матч между московским "Спартаком" и махачкалинским "Динамо". Его решения стали причиной того, что "красно-белая" команда подала жалобу в комитет по этике Российского футбольного союза.
Хотя решения арбитра в определенных ситуациях были признаны обоснованными, Каманцев не оценил его работу как идеальную. Поэтому арбитру был дан перерыв в следующих играх.
Это решение было принято с целью улучшения работы арбитра и повышения его способности работать под давлением. Российский футбольный союз постоянно контролирует деятельность судей и стремится улучшить качество их работы.