Hujumchi Vadim Rakov «Krylya Sovetov» jamoasida o‘z faoliyatini ajoyib boshladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Premyer-liga mavsumining dastlabki ikki o‘yinida 20 yoshli futbolchi har bir o‘yinda bittadan gol urdi. U «Akron» jamoasiga qarshi bahsda hisobni tenglashtirdi (1:1), shuningdek, «Pari NN» jamoasiga qarshi o‘yinda g‘alabani ta’minlovchi golni kiritdi (2:0).
Rakov haqida sobiq CSKA futbolchisi Aleksandr Grishin ijobiy fikr bildirdi. U forvardni «Lokomotiv» yoshlar jamoasida yuqori baholanganini ta’kidladi.
Grishinning so‘zlariga ko‘ra, Rakov yoshlar jamoasida Aleksey Batrakovdan ham ko‘ra ko‘proq qadrlangan. Vadim yaxshi darajadagi va sifatli o‘yinchi hisoblanadi.
Yoshlar chempionatida u ko‘plab gollar kiritgan. U ikki oyoq bilan ham aniq va kuchli zarbalar bera oladi, bu esa uni samarali hujumchi sifatida ajratib turadi.
Grishin «Match TV»ga bergan intervyusida shunday degan. Suhbatni yakunlar ekan, Aleksandr Grishin Rakovga kelgusi o‘yinlarda omad tiladi.
Shuningdek, ma’lum qilinishicha, «Krylya Sovetov» jamoasi Vadim Rakovni 2025/2026 yilgi mavsum uchun «Lokomotiv»dan ijaraga olgan. Premyer-liganing uchinchi turida Samarqand jamoasi «Rostov»ga qarshi safarda o‘yin o‘tkazadi.

Раков был высоко оценен в «Крылья Советов»
Нападающий Вадим Раков великолепно начал свою карьеру в команде «Крылья Советов». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первых двух играх сезона Премьер-лиги 20-летний футболист забил по голу в каждом матче. Он сравнял счет в игре против команды «Акрон» (1:1), а также забил решающий гол в матче против команды «Пари НН» (2:0).
О Ракове положительно высказался бывший футболист ЦСКА Александр Гришин. Он отметил, что нападающий был высоко оценен в молодежной команде «Локомотива».
По словам Гришина, Раков ценился даже больше, чем Алексей Батраков в молодежной команде. Вадим считается игроком хорошего уровня и качества.
В молодежном чемпионате он забил множество голов. Он может наносить точные и мощные удары обеими ногами, что выделяет его как эффективного нападающего.
Гришин в интервью «Матч ТВ» сказал следующее. Завершая разговор, Александр Гришин пожелал Ракову удачи в предстоящих играх.
Также стало известно, что команда «Крылья Советов» арендовала Вадима Ракова у «Локомотива» на сезон 2025/2026. В третьем туре Премьер-лиги самарская команда проведет выездной матч против «Ростова».