Osiyo Chempionlar Ligasi 1/8 finali javob bahsi doirasida "Paxtakor"ga qarshi o‘yin oldidan "Al-Hilol" klubi bosh murabbiyi Jorje Jezus matbuot anjumanida ishtirok etdi va muhim uchrashuv haqida o‘z fikrlarini bildirdi.
"Bu hal qiluvchi o‘yin"
Portugaliyalik murabbiy mazkur uchrashuv "oddiy chempionat o‘yini emas"ligini ta’kidladi va "Al-Hilol"ning yagona maqsadi g‘alaba ekanini aytib o‘tdi:
"Bu hal qiluvchi bahs, maqsadimiz esa aniq – keyingi bosqichga chiqish. Birinchi uchrashuvda mag‘lub bo‘ldik, shuning uchun javob bahsida yuqori darajadagi o‘yin ko‘rsatish va ijobiy natijaga erishishni maqsad qilganmiz. Bugun biz asosiy mashg‘ulotni o‘tkazamiz va bu o‘yinda eng muhimi – g‘alaba."
Jarohatlangan futbolchilarning holati
"Al-Hilol"ning asosiy tarkibida bir qator futbolchilarning jarohatdan qaytishi jamoa uchun muhim yangilik bo‘lishi mumkin. Shahrani, Lodi va Tambakti kabi o‘yinchilarning tayyorligi haqida Jezus shunday dedi:
"Bu uchlikning qaytishi yaxshi yangilik. Ular o‘yinga tayyor, ammo ulardan foydalanish borasida yakuniy qarorni so‘nggi mashg‘ulotdan so‘ng qabul qilamiz."
Shuningdek, Aleksandar Mitrovich haqida ham gapirib, uning ishtirokini hozircha kafolatlay olmasligini bildirdi:
"Mitrovich haqida to‘liq ma’lumot berish qiyin. Barchasi tibbiy tekshiruv natijalariga bog‘liq. Uni o‘yinga jalb etishimiz yoki etmasligimiz o‘yindan bir soat oldin aniq bo‘ladi."
"Al-Hilol"ning maqsadi – g‘alaba!
"Al-Hilol" jamoasi birinchi bahsda mag‘lub bo‘lgani sabab, javob uchrashuvida barcha kuchini sarflab o‘ynashga tayyor. Saudiya klubi Osiyo Chempionlar Ligasi kabi yirik musobaqada ishtirokini davom ettirish uchun "Paxtakor"ni mag‘lub etishdan boshqa iloji yo‘q.
Muxlislar ushbu uchrashuvda jamoalardan keskin kurash kutishmoqda. "Paxtakor" uchun ham, "Al-Hilol" uchun ham bu hal qiluvchi bahs hisoblanadi. Har ikki jamoa Osiyo futbolida o‘z o‘rniga ega va keyingi bosqichga yo‘l olish uchun maksimal kuch sarflashi aniq.
Ma’lumot uchun, O‘zbekiston sharafini himoya qilayotgan «Paxtakor» bugun «Al Hilol» mehmoni bo‘ladi. «Al Hilol» va «Paxtakor» jamoalari o‘rtasidagi bahs 11 martdan 12 martga o‘tar kechasi Toshkent vaqti bilan 01:00da Riyoddagi «Kingdom Arena» stadionida boshlanadi.

"Главный тренер "Аль-Хилол" что сказал перед игрой с "Пахтакор"?
В рамках ответного матча 1/8 финала Лиги чемпионов Азии главный тренер клуба "Ал-Хилол" Жорже Жезус принял участие в пресс-конференции перед игрой с "Пахтакором" и поделился своими мыслями о важной встрече.
"Это решающая игра"
Португальский тренер подчеркнул, что данная встреча "не является обычной игрой чемпионата" и отметил, что единственной целью "Ал-Хилол" является победа:
"Это решающий матч, наша цель ясна – выйти в следующий этап. Мы проиграли в первом матче, поэтому в ответной игре мы нацелены на высококачественную игру и положительный результат. Сегодня мы проведем основную тренировку, и самое главное в этой игре – победа."
Состояние травмированных футболистов
Возвращение ряда футболистов в основной состав "Ал-Хилол" может стать важной новостью для команды. О готовности таких игроков, как Шахрани, Лоди и Тамбакти, Жезус сказал:
"Возвращение этой тройки – хорошая новость. Они готовы к игре, но окончательное решение о их использовании мы примем после последней тренировки."
Также он упомянул Александра Митровича, отметив, что пока не может гарантировать его участие:
"Дать полную информацию о Митровиче сложно. Все зависит от результатов медицинского обследования. Мы узнаем, сможем ли мы его задействовать в игре, за час до матча."
"Цель "Ал-Хилол" – победа!"
Поскольку команда "Ал-Хилол" проиграла в первом матче, она готова отдать все силы в ответной встрече. Саудовскому клубу не обойтись без победы над "Пахтакором" для продолжения участия в таком крупном турнире, как Лига чемпионов Азии.
Фанаты ожидают напряженной борьбы от команд в этой встрече. Для "Пахтакора" и "Ал-Хилол" это решающий матч. Обе команды занимают свои позиции в азиатском футболе и, очевидно, приложат максимальные усилия для выхода в следующий этап.
Для справки, защищающий честь Узбекистана "Пахтакор" сегодня будет гостем у "Ал-Хилол". Матч между командами "Ал-Хилол" и "Пахтакор" начнется с 11 на 12 марта в 01:00 по ташкентскому времени на стадионе "Kingdom Arena" в Эр-Рияде.