Pechenin: Krylya Sovetov g‘alabasi haqli va zarur edi
Krylya Sovetov jamoasining himoyachisi Kirill Pechenin Rossiya Premer-ligasining ikkinchi turidan o‘rin olgan Pari NN jamoasiga qarshi o‘yinda (2:0) qo‘lga kiritilgan g‘alaba haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z jamoasi o‘yinda tashabbusni qo‘lga olganini va ko‘plab imkoniyatlar yaratganini ta’kidladi, ayniqsa, o‘yinning ikkinchi bo‘limida gol urishga yaqin bo‘lganlar. Biroq, to‘p darvozaga kirmagan.
Pecheninning aytishicha, jamoa oddiy vaziyatlarda gol urishni oldindan amalga oshirishi kerak edi. Ba’zida darvozabon to‘pni qaytargan, ba’zida esa o‘yinchilar zarbani aniq amalga oshira olishmagan.
Shu bilan birga, u jamoaning g‘alabasi haqli ekanini va uch ochko qo‘lga kiritilganini ta’kidladi. Eslatib o‘tamiz, Samara jamoasi gollarni o‘yin vaqti tugaganidan keyingi qo‘shimcha daqiqalarda kiritdi.
Navbatdagi turda, 2 avgust kuni, Krylya Sovetov jamoasi mehmon sifatida Rostov bilan bahs olib boradi. Bu o‘yin jamoa uchun muhim bo‘lib, ular keyingi o‘yinlarda ham muvaffaqiyatga erishishni maqsad qilgan.

Печенин: Победа Крыльев Советов была справедливой и необходимой
Защитник команды Крылья Советов Кирилл Печенин высказался о победе, добытой в матче против команды Пари НН (2:0) во втором туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что его команда захватила инициативу в игре и создала множество возможностей, особенно во втором тайме, когда были близки к голу. Однако мяч не попал в ворота.
По словам Печенина, команда должна была заранее реализовывать голы в простых ситуациях. Иногда вратарь отбивал мяч, а иногда игроки не могли точно выполнить удар.
Тем не менее, он подчеркнул, что победа команды была заслуженной и три очка были добыты. Напомним, что самарская команда забила голы в добавленное время после окончания игры.
В следующем туре, 2 августа, команда Крылья Советов сыграет в гостях с Ростовом. Этот матч будет важным для команды, так как они нацелены на успех в следующих играх.