Kirill Nababkin murabbiylik kurslarini boshladi
Rossiya terma jamoasi va poytaxtdagi CSKA klubi sobiq himoyachisi Kirill Nababkin hozirda murabbiylik bo‘yicha ta’lim olmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining sobiq jamoadoshlari Alan Dzagoev, Pavel Mamaev va Georgiy Shchennikov bilan birga murabbiylik litsenziyasini olish jarayonida ekanini ma’lum qildi. Nababkinning so‘zlariga ko‘ra, CSKA tarkibida ishlash imkoniyati mavjud bo‘lsa, bu juda yaxshi bo‘lardi, ammo hozircha bunday qaror haqida gapirish erta.
Alan Dzagoev CSKAda 2008 yildan 2022 yilgacha, Pavel Mamaev 2007 yildan 2013 yilgacha, Georgiy Shchennikov esa 2003 yildan 2008 yilgacha o‘ynagan. Nababkin esa 2010 yilda poytaxt klubi safida to‘p surishni boshlagan va 14 yil davomida shu jamoada harakat qilgan.
U uch marta mamlakat chempioni unvoniga sazovor bo‘lgan va boshqa bir qancha sovrinlarni qo‘lga kiritgan. Hozirgi kunda Nababkin mediafutbol musobaqalarida ishtirok etib, «SKA-Rostov» jamoasi sharafini himoya qilmoqda.
Uning murabbiylikka qiziqishi va yangi bilimlar olishga intilishi futboldagi faoliyatini yangi bosqichga olib chiqishga yordam beradi. Bu esa kelajakda u professional darajada murabbiy sifatida faoliyat yuritishiga zamin yaratadi.

Кирилл Набабкин начал курсы тренерства
Бывший защитник сборной России и московского клуба ЦСКА Кирилл Набабкин в настоящее время получает образование в области тренерства. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сообщил, что находится в процессе получения тренерской лицензии вместе со своими бывшими партнерами по команде Аланом Дзагоевым, Павлом Мамаевым и Георгием Щенниковым. По словам Набабкина, было бы очень хорошо, если бы появилась возможность работать в составе ЦСКА, но пока рано говорить о таком решении.
Алан Дзагоев играл за ЦСКА с 2008 по 2022 год, Павел Мамаев с 2007 по 2013 год, а Георгий Щенников с 2003 по 2008 год. Набабкин начал выступать за столичный клуб в 2010 году и провел в этой команде 14 лет.
Он трижды становился чемпионом страны и завоевал множество других трофеев. В настоящее время Набабкин участвует в медиафутбольных турнирах и защищает честь команды «СКА-Ростов».
Его интерес к тренерству и стремление к новым знаниям помогут вывести его карьеру в футболе на новый уровень. Это создаст основу для его будущей профессиональной деятельности в качестве тренера.