Spartakdagi ikkinchi kartochka qarori shubhali bo‘ldi
«Spartak» jamoasi «Baltika»ga qarshi o‘yin davomida hisob 0:1 bo‘lishiga qaramay, raqibga qarshi o‘yin qaytarish uchun qiyinchiliklarga duch keladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
58-daqiqada hujumchi yarim himoyachi Markinyos maydonni erta tark etdi, natijada jamoa to‘qqiz nafarga kamaydi. O‘yinning takrorlari shuni ko‘rsatadiki, «Baltika» hujumi paytida, Markinyosning ikkinchi sariq kartochkasi oldidan ofsayd holati bo‘lishi mumkin edi.
Yon hakam bu qarorda xato qilgan bo‘lishi ehtimoldan xoli emas, ammo buni 100 foiz aniqlash qiyin. Shuni ta’kidlash kerakki, VAR tizimi ikkinchi sariq kartochka holatlariga aralashish huquqiga ega emas.
«Spartak» va «Baltika» o‘yinini matnli translyatsiya orqali kuzatib borish mumkin. Ushbu o‘yin jamoalar uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, har bir daqiqasi tomoshabinlar uchun qiziqarli kechmoqda.

Решение о втором карточке у Спартака было сомнительным
Команда «Спартак» во время матча против «Балтики», несмотря на счет 0:1, сталкивается с трудностями в попытке вернуть игру. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 58-й минуте нападающий полузащитник Маркиньос покинул поле раньше времени, в результате чего команда осталась в девятером. Повторы игры показывают, что во время атаки «Балтики» могло быть положение вне игры перед вторым желтым карточкой Маркиньоса.
Не исключено, что боковой судья ошибся в этом решении, однако 100% подтвердить это сложно. Следует отметить, что система VAR не имеет права вмешиваться в ситуации с вторыми желтыми карточками.
Матч «Спартак» и «Балтика» можно следить через текстовую трансляцию. Эта игра имеет важное значение для команд, и каждая минута проходит интересно для зрителей.