Chervichenko: Stankovichni erta ishdan bo‘shatish kerak edi
Andrey Chervichenko, Spartak jamoasining sobiq prezidenti, jamoaning bosh murabbiyi Deyan Stankovich haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Chervichenko fikricha, Spartak jamoasi Stankovichni ancha oldin ishdan bo‘shatishi kerak edi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bahorgi muvaffaqiyatsizlikdan so‘ng darhol qaror qabul qilinishi lozim edi.
Chervichenko Stankovichning professional darajasi past ekanligini ta’kidladi va murabbiyni yetarli deb hisoblamadi. U jamoaning kelajagiga Stankovich bilan umid bog‘lashni tushunarsiz deb bildirdi.
Eslatib o‘tish joizki, so‘nggi o‘yinda Spartak o‘z maydonida Baltika jamoasiga 0:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Ikki turdan so‘ng, Spartak jamoasi Premyer-liga hisobida uch ochko jamlagan.
Ushbu holat jamoaning hozirgi murabbiyi ostida natijalar yaxshi emasligini ko‘rsatmoqda. Shuning uchun ham Chervichenko murabbiyni almashtirish kerak deb hisoblaydi.
Spartak muxlislari va jamoa rahbariyati bu fikrlarni e’tiborga olib, jamoaning kelajagi uchun oqilona qaror qabul qilishi muhimdir.

Червиченко: Станковича нужно было уволить раньше
Андрей Червиченко, бывший президент команды Спартак, высказал свое мнение о главном тренере Деяне Станковиче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Червиченко, команда Спартак должна была уволить Станковича гораздо раньше. По его словам, решение должно было быть принято сразу после весенних неудач.
Червиченко подчеркнул, что профессиональный уровень Станковича низок и не считает его достаточным тренером. Он считает непонятным связывать будущее команды с Станковичем.
Напомним, что в последнем матче Спартак на своем поле проиграл команде Балтика со счетом 0:3. После двух туров команда Спартак набрала три очка в Премьер-лиге.
Эта ситуация показывает, что результаты под руководством нынешнего тренера не являются хорошими. Поэтому Червиченко считает, что тренера нужно заменить.
Важно, чтобы болельщики Спартака и руководство команды учли эти мнения и приняли разумное решение для будущего команды.