Koloskov: Dinamo va Rostov o‘yini mavsum boshidagidek
Rossiya futbol federatsiyasi sobiq prezidenti Vyacheslav Koloskov Moskva “Dinamo” jamoasining “Rostov” ustidan qozonilgan so‘nggi g‘alabasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlaganidek, o‘yinda futbolchilar biroz tartibsiz harakat qilishdi, ko‘p harakat va kurash bo‘ldi, biroq shu bilan birga ko‘plab xatolar ham yuz berdi. Jamoalarning hujumga intilishi va istagi bor, ammo ko‘plab hujum harakatlari aniqlik yetishmasligi, to‘pni qabul qilishdagi muammolar sababli muvaffaqiyatsiz yakunlandi.
Bu esa mavsum boshidagi odatiy o‘yin ko‘rinishidir. Hozircha jamoalar orasida yaxshi muvofiqlik yo‘q, harakatlar ko‘p va o‘yinda tartibsizlik seziladi, dedi Koloskov.

Колосков: Игра Динамо и Ростова как в начале сезона
Бывший президент Федерации футбола России Вячеслав Колосков высказал мнение о последней победе московского "Динамо" над "Ростовом". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в игре футболисты действовали немного беспорядочно, было много движений и борьбы, но вместе с тем произошло и множество ошибок. У команд есть стремление и желание атаковать, однако многие атакующие действия завершались неудачно из-за недостатка точности и проблем с приемом мяча.
Это обычная картина для начала сезона. Пока нет хорошей согласованности между командами, движений много, и в игре ощущается беспорядок, сказал Колосков.
Под руководством главного тренера Валерия Карпина "Динамо" в рамках второго тура РПЛ одержало победу над "Ростовом" со счетом 1:0. Единственный гол забил нападающий Иван Сергеев.