Dyokeresh Arsenalni tanlash sabablarini aytdi
Londonning Arsenal jamoasiga yangi qo‘shilgan hujumchi Viktor Dyokeresh o‘z tanlovida nima sabab bo‘lganini eslab o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U klubni tanlashda o‘ziga to‘g‘ri kelganini sezganini ta’kidladi. So‘nggi yillarda u Arsenalda o‘ynalgan futbolni kuzatib, bu jamoa kuchli ekanini anglaganini aytdi.
O‘tgan mavsumda Arsenalga qarshi o‘ynaganda, jamoaning kuchli ekanini his qilgan. Shu sababdan u aynan Arsenalni tanlaganini bildiradi.
Bundan tashqari, klubning boy tarixi va katta muxlislar jamoasi ham unga ta’sir qilgan. Klubga kelishidan oldin ham unga ko‘rsatilgan katta qo‘llab-quvvatlashni ko‘rish juda hayratlanarli bo‘lganini ta’kidladi.
O‘tgan mavsumda Dyokeresh Shvetsiyadagi Sporting klubida to‘p surgan va umumiy hisobda 54 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Arsenal va Lissabon klubi o‘rtasidagi kelishuv futbolchining transferi uchun bonuslar bilan birga 73,5 million yevroga baholangan.

Дйокереш назвал причины выбора Арсенала
Нападающий Виктор Дйокереш, недавно присоединившийся к лондонскому клубу Арсенал, вспомнил, что стало причиной его выбора. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что почувствовал, что правильно выбрал клуб. В последние годы он следил за футболом, который играется в Арсенале, и понял, что эта команда сильная.
Когда он играл против Арсенала в прошлом сезоне, он ощутил силу команды. Поэтому он заявил, что выбрал именно Арсенал.
Кроме того, на него также повлияла богатая история клуба и большая группа болельщиков. Он подчеркнул, что было удивительно видеть такую огромную поддержку, оказанную ему еще до прихода в клуб.
В прошлом сезоне Дйокереш играл в клубе Спортинг в Швеции и сумел забить в общей сложности 54 гола. Соглашение между Арсеналом и клубом Лиссабона оценивалось в 73,5 миллиона евро с бонусами за трансфер игрока.
В новой команде Дйокереш будет носить футболку с номером 14. Арсенал официально объявил о его трансфере.