Vissa maydonga chiqmaslik bilan tahdid qildi
Angliya «Brentford» futbol klubining futbolchisi Yoan Vissa boshqaruvning uni boshqa jamoaga qo‘yib yubormaslik istagi sababli keskin choralar ko‘rishga tayyorligini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
BBC nashri xabariga ko‘ra, Vissa sport direktori Fil Jaylz bilan o‘tgan muzokaralarda agar unga «Nyukasl»ga o‘tishga ruxsat berilmasa, maydonga chiqmaslik bilan tahdid qilgan. «Nyukasl» jamoasi Vissa xizmatlariga katta qiziqish bildirgan va dastlabki taklif rad etilgan.
Ular futbolchiga 28 million yevro taklif qilgan edi. O‘tgan mavsumda 28 yoshli Kongodagi Demokratik Respublikasi terma jamoasi a’zosi 39 o‘yinda maydonga tushib, 20 ta gol urdi va 5 ta golga uzatma berdi.

Висса угрожала не выходить на поле
Игрок английского футбольного клуба «Брентфорд» Йоан Висса заявил о готовности принять жесткие меры из-за желания руководства не отпускать его в другую команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания BBC, Висса угрожал не выходить на поле, если ему не разрешат перейти в «Ньюкасл» в ходе прошедших переговоров с спортивным директором Филом Джайлзом. Команда «Ньюкасл» проявила большой интерес к услугам Виссы, и первоначальное предложение было отклонено.
Они предложили футболисту 28 миллионов евро. В прошлом сезоне 28-летний игрок, являющийся членом сборной Демократической Республики Конго, провел 39 матчей, забил 20 голов и сделал 5 голевых передач.