Duglas Augusto Krasnodardagi debyuti haqida gapirdi
«Krasnodar» jamoasi futbolchisi Duglas Augusto yaqinda Fransiyaning «Nant» klubidan o'tib, o‘zining debyut o‘yiniga doir fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Joriy mavsum Rossiya chempionatining ikkinchi turida mamlakat chempioni hisoblangan «Krasnodar» poytaxtning «Lokomotiv» jamoasiga 1:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Augusto o‘z debyutini qiyin deb hisoblamaydi, chunki u kuchli liga vakilidan kelgan.
U jamoaning o‘yini yaxshi bo‘lganini, ammo barcha imkoniyatlar amalga oshirilmaganini ta’kidladi. O‘tgan mavsumda Augusto klub darajasida 30 o‘yinda maydonga tushib, 4 ta gol urdi va 3 ta samarali uzatma berdi.

Дуглас Августо рассказал о своем дебюте в Краснодаре
Игрок команды «Краснодар» Дуглас Августо недавно перешел из французского клуба «Нант» и поделился своими мыслями о дебютном матче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В текущем сезоне в рамках второго тура чемпионата России действующий чемпион «Краснодар» уступил столичному клубу «Локомотив» со счетом 1:2. Августо не считает свой дебют сложным, так как он пришел из сильной лиги.
Он отметил, что игра команды была хорошей, но все возможности не были реализованы. В прошлом сезоне Августо провел 30 матчей на клубном уровне, забил 4 гола и сделал 3 результативные передачи.
Его трансферная стоимость оценивается в 6,5 миллиона евро. Футболист поставил перед собой цель добиться еще лучших результатов в новой команде.