Tormena: Menimcha, penalti bo‘lmadi
Krasnodar jamoasi himoyachisi Vitor Tormena Moskva Lokomotiviga qarshi o‘yinda birinchi golga sabab bo‘lgan penalti haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z fikrida shunday dedi: "Bu noqulay vaziyat yuz berdi. Yuqori darajadagi futbolda bunday holatlar bo‘lib turadi, shuning uchun har doim diqqatni jamlash zarur.
Bu diqqatni yo‘qotish natijasidir. Biz bundan saboq olamiz.
Meningcha, penalti bo‘lmadi." Tormena bu fikrlarni Match TV telekanaliga bergan intervyusida aytdi. Eslatib o‘tamiz, 11 metrlik jarima zarbasini Lokomotiv yarim himoyachisi Aleksey Batrakov amalga oshirdi.
Batrakov ikkinchi bo‘limda ham gol urdi va natijada Lokomotiv Krasnodar jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi. Shu tariqa, Rossiya Premyer-ligasining dastlabki ikki turidan so‘ng Lokomotiv ikki g‘alaba bilan jadvalda birinchi o‘rinni egallab turibdi.

Тормена: Мне кажется, пенальти не было
Защитник команды Краснодар Витор Тормена высказался о пенальти, который стал причиной первого гола в матче против московского Локомотива. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал: "Это была неудобная ситуация. В высоком уровне футбола такие моменты случаются, поэтому всегда нужно сосредотачиваться.
Это результат потери концентрации. Мы извлечем из этого урок.
Мне кажется, пенальти не было." Тормена озвучил эти мысли в интервью телеканалу Матч ТВ. Напомним, 11-метровый штрафной удар выполнил полузащитник Локомотива Алексей Батраков.
Батраков также забил гол во втором тайме, и в результате Локомотив одержал победу над Краснодаром со счетом 2:1. Таким образом, после первых двух туров Российской Премьер-лиги Локомотив занимает первое место в таблице с двумя победами.