«Rostov» hujumchisi Yegor Golenkov «Evro-Futbol.Ru» tarmoq nashriga bergan eksklyuziv intervyusida «Dinamo»ga qarshi mag‘lubiyat va mavsum boshidagi o‘yinlar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U sobiq murabbiy Valeriy Karpin bilan o‘ynash qanday bo‘lganini so‘rashganda, bu holat «Rostov» jamoasi uchun g‘ayrioddiy ekanini ta’kidladi. Lekin ular o‘yinga boshqa raqiblar bilan bo‘lgani kabi jiddiy tayyorgarlik ko‘rgan va bosim o‘tkazishga harakat qilganini aytdi.
«Dinamo»ning o‘yini «Rostov»ga o‘xshamasligini ta’kidladi. Yegor Karpin bilan uchrashuvdan so‘ng qisqagina salomlashganini, alohida gaplashmaganini ma’lum qildi.
Murabbiy o‘zgarishlari jamoaning asosiy o‘yin uslubiga ta’sir qilmaganini, yangi murabbiy Alba jamoaga o‘ziga xos elementlar qo‘shganini aytdi. Bugungi o‘yinda ular ikkita hujumchi bilan maydonga tushganini qo‘shimcha qildi.
O‘yin yakunida jamoa ancha vaqt soyabonxonada qolgan, bu esa ularning tez orada «Spartak» bilan o‘yin bo‘lishi, tiklanish va zarur davolash ishlari bilan bog‘liq ekan. «Spartak»ning «Baltika»ga mag‘lubiyati haqida fikr bildirar ekan, bu holat o‘yin davomida qizil kartochka va maydondan haydalishlar tufayli yuzaga kelganini tushunish mumkinligini ta’kidladi.
Endi «Spartak» o‘zini tiklashga urinishi aniq, bu esa «Rostov» uchun qiziqarli o‘yin bo‘lishini bildiradi. Jamoaning mavsum boshida ochko yo‘qotganiga qaramay, ularning kuchli raqiblarga qarshi munosib o‘yin ko‘rsatgani va oldinga intilishlarini davom ettirishlarini aytdi.

Голенков: В начале сезона мы столкнулись с сильными соперниками
Нападающий «Ростова» Егор Голенков в эксклюзивном интервью сетевому изданию «Евро-Футбол.Ру» высказал свое мнение о поражении от «Динамо» и играх в начале сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Отвечая на вопрос о том, каково было играть с бывшим тренером Валерием Карпиным, он отметил, что эта ситуация была необычной для команды «Ростов». Однако они подготовились к игре так же серьезно, как и к другим соперникам, и пытались оказать давление.
Он подчеркнул, что игра «Динамо» не похожа на игру «Ростова». Егор сообщил, что после встречи с Карпиным они коротко поздоровались, но не общались отдельно.
Тренерские изменения, по его словам, не повлияли на основной стиль игры команды, новый тренер Альба добавил в команду свои уникальные элементы. Он добавил, что в сегодняшней игре они вышли на поле с двумя нападающими.
В конце игры команда провела довольно много времени в тени, что связано с тем, что у них скоро будет игра со «Спартаком», восстановление и необходимые лечебные процедуры. Комментируя поражение «Спартака» от «Балтики», он отметил, что это произошло из-за красной карточки и удалений в ходе игры.
Теперь «Спартаку» предстоит попытаться восстановиться, что означает, что это будет интересная игра для «Ростова». Несмотря на потерю очков в начале сезона, он сказал, что команда показала достойную игру против сильных соперников и продолжит стремиться вперед.