Maskerano: Messi yo‘qligida durang adolatli natija
«Inter Mayami» jamoasining bosh murabbiyi Xavyer Maskerano «Sintsinnati» jamoasi bilan bo‘lib o‘tgan o‘yindan keyin fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yin gollarsiz durang bilan yakunlandi. Maskerano aytishicha, jamoa jiddiy qiyinchiliklarga duch keldi, ammo shunga qaramay yaxshi o‘yin ko‘rsatdi va g‘alabaga loyiq edi.
Ularning eng yaxshi to‘purarlaridan bo‘lgan Lionel Messi va Jordi Alba jarima sababli o‘yinda ishtirok eta olishmadi. Bu holat jamoa o‘yiniga ta’sir ko‘rsatdi va ularning yetishmasligi sezildi.
Maskerano shuningdek, jamoa hali bu mavsumda penaltilarni amalga oshirmagan yagona jamoa ekanligini ta’kidladi. Hozirgi vaqtda «Inter Mayami» 22 o‘yindan so‘ng 42 ochko bilan liga jadvalida beshinchi o‘rinda turibdi.
«Sintsinnati» esa 25 o‘yinda 49 ochko to‘plagan holda ikkinchi o‘rinni egallab turibdi. Maskerano o‘z jamoasining kelgusida yanada yaxshi natijalarga erishishiga umid bildirdi.

Маскерано: Ничья без Месси - справедливый результат
Главный тренер команды «Интер Майами» Хавьер Маскерано высказался после матча с командой «Синсиннати». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта игра завершилась безголевой ничьей. Маскерано отметил, что команда столкнулась с серьезными трудностями, но, несмотря на это, показала хорошую игру и была достойна победы.
Одним из их лучших бомбардиров, Лионель Месси и Жорди Альба, не смогли участвовать в игре из-за дисквалификации. Это обстоятельство сказалось на игре команды, и их отсутствие было заметно.
Маскерано также подчеркнул, что команда до сих пор является единственной в этом сезоне, которая не реализовала пенальти. В настоящее время «Интер Майами» занимает пятое место в таблице лиги с 42 очками после 22 игр.
«Синсиннати» же занимает второе место, набрав 49 очков после 25 игр. Маскерано выразил надежду, что его команда в будущем добьется еще лучших результатов.