Liverpool jamoasining qanot himoyachisi Luis Dias "Bavariya" klubiga o'tishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Angliya klubi 28 yoshli futbolchi uchun Myunxen jamoasining bir necha takliflarini rad etgan bo‘lsa-da, futbolchi Germaniyaga ko‘chib o‘tishga yaqin. Jurnalist Nikolo Skira ma’lumotiga ko‘ra, tomonlar kelishuvga yaqinlashmoqda.
"Bavariya" kolumbiyalik yulduzni 75 million yevroga sotib oladi. Futbolchi bilan 2030 yilga qadar mo‘ljallangan shartnoma tuzilgan.
Avvaliga Luis Diasga "Barselona" va Saudiya Arabistoni chempionatidan vakillar ham qiziqish bildirgan. Hozirgi vaqtda futbolchining Liverpool bilan amaldagi shartnomasi 2027 yilda tugaydi.
Bu transfer futbolchining faoliyatida yangi bosqichni ochishi kutilmoqda. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv yaqin orada rasmiylashtirilishi kutilmoqda.

Бавария покупает Луиса Диаса за 75 миллионов
Защитник клуба "Ливерпуль" Луис Диас близок к переходу в клуб "Бавария". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Английский клуб, хотя и отклонил несколько предложений от мюнхенской команды за 28-летнего футболиста, тем не менее, игрок близок к переезду в Германию. По информации журналиста Николо Скиры, стороны приближаются к соглашению.
"Бавария" приобретет колумбийскую звезду за 75 миллионов евро. С футболистом будет подписан контракт до 2030 года.
Сначала Луису Диасу проявляли интерес представители "Барселоны" и чемпионата Саудовской Аравии. В настоящее время контракт футболиста с "Ливерпулем" истекает в 2027 году.
Ожидается, что этот трансфер откроет новую страницу в карьере футболиста. Ожидается, что соглашение между клубом и футболистом будет оформлено в ближайшее время.