Soule: Ferguson Iquain va Batistutaga o‘xshaydi
«Roma» jamoasining qanot hujumchisi Matias Soule yangi jamoadoshi Evan Ferguson haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shanba kuni irlandiyalik hujumchi do‘stona o‘yinda “Kayzerslautern” jamoasini mag‘lub etishda yordam berdi va o‘yindagi yagona golni kiritdi. Soule so‘zlariga ko‘ra, Evan yaxshi inson bo‘lib, uning jamoaga ta’siri allaqachon sezilmoqda.
U bilan ingliz tilida gaplashishga harakat qilgan, ammo hozircha bu unchalik muvaffaqiyatli bo‘lmayapti. Evan texnik va jismoniy jihatdan juda iste’dodli futbolchi hisoblanadi.
Soule umid qiladiki, Ferguson “Roma”da o‘zining eng yaxshi tomonlarini ko‘rsatadi. U Evanni Iquain va Batistutaga o‘xshatadi.

Soule: Фергюсон похож на Икуайна и Батистуту
Нападающий «Ромы» Маттиас Суле высказался о своем новом товарище по команде Эване Фергюсоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В субботу ирландский нападающий помог команде одержать победу в товарищеском матче против «Кайзерслаутерна», забив единственный гол в игре. По словам Суле, Эван — хороший человек, и его влияние на команду уже ощущается.
Он пытался говорить с ним на английском, но пока это не очень успешно. Эван считается очень талантливым футболистом как с технической, так и с физической точки зрения.
Суле надеется, что Фергюсон покажет свои лучшие качества в «Роме». Он сравнивает Эвана с Игуайном и Батистутой.
Команда «Рома» арендовала Эвана у английского клуба «Брайтон» до конца сезона, а также имеет право выкупить его позже за 40 миллионов евро.