"Roma" sardori Eldor Shomurodov haqida: "U juda g‘azablandi"
"Roma" klubi Italiya chempionatining 28-turi doirasida "Empoli"ga qarshi o‘yin o‘tkazib, 1:0 hisobida g‘alaba qozondi. Ushbu bahsda o‘zbekistonlik hujumchi Eldor Shomurodov asosiy tarkibda maydonga tushib, 72 daqiqa harakat qildi. U gol ura olmadi, ammo o‘yin davomida jamoasiga foydali harakatlar bilan yordam berdi.
O‘yindan so‘ng "Roma" sardori Lorenso Pellegrini o‘zbekistonlik futbolchi haqida fikr bildirib, uning o‘yindagi kayfiyati haqida gapirdi:
"Shomurodov gol urganida yanada yaxshi bo‘lardi. U o‘sha paytda bir oz umidsizlikka tushib qolgan edi, shuning uchun Eldorga yana gol urishimiz mumkinligini aytib, uni tinchlantirishga harakat qildim."
"U juda g‘azablandi. Menga kuchli zarba berib, darvoza to‘rini yirtib yubormoqchi ekanligini aytdi. Lekin ba’zan to‘p bilan ohista harakat qilib, aniqroq o‘ynash maqsadga muvofiq bo‘ladi," — deydi Pellegrini DAZN nashri bilan suhbatda.
Shomurodovga ishonch ortib bormoqda
Shomurodov uchun bu o‘yin muhim bo‘ldi, chunki u asosiy tarkibda maydonga tushib, jamoasi uchun foydali harakatlar amalga oshirdi. Sofascore tahliliga ko‘ra, u 6.5 ball bilan baholandi.
Yagona golni 1-daqiqada Matias Sule kiritdi va ushbu natija rimliklarga muhim uch ochko olib keldi. Shu tariqa, "Roma" A Seriya turnir jadvalida 46 ochko bilan 7-o‘rinda bormoqda.
Shomurodovning kayfiyatiga qaramay, u jamoada o‘z o‘rniga ega va hujumda muhim o‘yinchi ekanligini isbotlashda davom etmoqda. Muxlislar uning keyingi bahslarda yana gollar urishini intiqlik bilan kutmoqda.

"Рома" капитан Эльдор Шомуродов о: "Он очень разозлился"
Клуб "Рома" в рамках 28-го тура чемпионата Италии провел матч против "Эмполи", одержав победу со счетом 1:0. В этом поединке узбекский нападающий Эльдор Шомуродов вышел в основном составе и провел на поле 72 минуты. Он не забил гол, но в ходе игры помог команде полезными действиями.
После матча капитан "Ромы" Лоренсо Пеллегрини высказался о футболисте из Узбекистана и рассказал о его настроении в игре:
"Шомуродов был бы еще лучше, если бы забил гол. В тот момент он немного впал в отчаяние, поэтому я попытался успокоить Эльдора, сказав ему, что мы можем забить еще один гол."
"Он очень разозлился. Он сказал мне, что хочет нанести сильный удар и разорвать сетку ворот. Но иногда лучше действовать с мячом более осторожно и играть точнее," — говорит Пеллегрини в интервью DAZN.
Доверие к Шомуродову растет
Для Шомуродова этот матч был важным, так как он вышел в основном составе и совершил полезные действия для команды. По оценке Sofascore, он получил 6.5 баллов.
Единственный гол был забит на 1-й минуте Матасом Сулем, и этот результат принес римлянам важные три очка. Таким образом, "Рома" занимает 7-е место в таблице Серии А с 46 очками.
Несмотря на настроение Шомуродова, он занимает свое место в команде и продолжает доказывать, что является важным игроком в атаке. Болельщики с нетерпением ждут, когда он снова забьет в следующих матчах.