Vil'yam Saliba yaqin vaqt ichida Arsenal klubini tark etishni rejalashtirmayapti, garchi Madridning Real klubi tomonidan qiziqish bo‘lsa ham. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Fransiya terma jamoasining markaziy himoyachisi uzoq vaqtdan beri "ko‘k oq"lar e’tiborida bo‘lib, kamida navbatdagi Klub jahon chempionatiga qadar Ispaniyaga ko‘chishni ko‘zlamayapti. Bu haqda Sport.es nashri xabar bermoqda.
London klubining rahbariyati himoyachisini saqlab qolishga qat’iy qaror qilgan va 2027 yilgacha amal qiluvchi shartnomani uzaytirishni rejalashtirmoqda. Shuningdek, Arsenal fransiyalik futbolchini sotishga qat’iyan rozi emas, hatto Madrid jamoasining saxiy takliflari bo‘lsa ham.
Avvalroq Real Salibani sotib olishga urinib ko‘rgan, u Carlo Anchelotti ustuvor maqsadlari ro‘yxatida bo‘lgan. Ammo taxminan 80 million yevro bo‘lgan yuqori narx va Arsenalning qat’iy pozitsiyasi sababli, kelishuv amalga oshishi ehtimoli past edi.

Арсенал решил сохранить Кривца в команде
Уильям Салиба не планирует покидать клуб Арсенал в ближайшее время, несмотря на интерес со стороны мадридского Реала. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Центральный защитник сборной Франции давно находится в поле зрения "бело-синих" и не собирается переезжать в Испанию как минимум до следующего клубного чемпионата мира. Об этом сообщает издание Sport.es.
Руководство лондонского клуба решительно настроено сохранить защитника и планирует продлить контракт, действующий до 2027 года. Кроме того, Арсенал категорически не согласен продавать французского футболиста, даже если поступят щедрые предложения от мадридской команды.
Ранее Реал пытался приобрести Салибу, он входил в список приоритетных целей Карло Анчелотти. Однако из-за высокой цены, составляющей около 80 миллионов евро, и твердой позиции Арсенала вероятность сделки была низкой.