Moskva "Spartak" jamoasining sobiq yarim himoyachisi Valeriy Kechinov "Baltiya" jamoasiga qarshi o‘yin davomida "qizil-qoralar" hujumchisi Anton Zabolotniyning maydondan haydalishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Huquqbuzarlik natijasida Zabolotni maydonni sakkizinchi daqiqada tark etishga majbur bo‘ldi, u raqibning soniga oyoq tirnalari bilan urgan edi. Kechinovning ta’kidlashicha, o‘yin 11-daqiqada davom etayotgan bo‘lsa-da, katta motivatsiyaga ega bo‘lsa ham, bunday qoidabuzarlik qilish mumkin emas.
U shunday dedi: “Bunday harakatlar qizil kartochka bilan jazolanadi. Zabolotni jamoasini qiyin vaziyatga qo‘yib qo‘ydi”.
Mutaxassis shuningdek, ikkinchi bo‘limda Markinyosning maydonni tark etishi bilan “Spartak” jamoasining mag‘lub bo‘lishi ehtimoli kuchayganini aytdi. Natijada “Baltiya” uchta gol urib, Moskva jamoasini mag‘lub etdi.
Bu o‘yinda “Spartak” jamoasi o‘z imkoniyatlarini to‘liq namoyish eta olmadi va jamoa uchun qiyin kechdi.

Кечинов: Красная карточка Заболотного поставила команду в трудное положение
Бывший полузащитник московского "Спартака" Валерий Кечинов высказался о удалении нападающего "красно-белых" Антона Заболотного в матче против "Балтики". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В результате нарушения Заболотный был вынужден покинуть поле на восьмой минуте, он ударил соперника по ногам. По словам Кечинова, хотя игра продолжалась на 11-й минуте и у команды была высокая мотивация, такие нарушения недопустимы.
Он сказал: "Такие действия наказываются красной карточкой. Заболотный поставил свою команду в трудное положение".
Специалист также отметил, что с удалением Маркиньоса во втором тайме вероятность поражения "Спартака" возросла. В результате "Балтика" забила три гола и одержала победу над московской командой.
В этом матче "Спартак" не смог полностью продемонстрировать свои возможности, и для команды это было сложно.