Shikunov Stankovichdan xulq-atvorda ehtiyot bo‘lishni so‘radi
Aleksandr Shikunov, Moskva “Spartak” jamoasining sobiq sport direktori, “qizil-oq” jamoa bosh murabbiyi Dejan Stankovichning hissiy xatti-harakati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Stankovich katta futbolchi bo‘lgan, ammo shunday yirik klubda, nafaqat Rossiyada, balki Yevropada ham murabbiy sifatida bunday xulq-atvor ko‘rsatish maqul emas. Bu “Ferentsvarosh” yoki “Crvena Zvezda” emas, balki Moskvaning “Spartak” jamoasi ekanligini ta’kidladi.
Stankovich “Crvena Zvezda” jamoasini uch marta mamlakat chempioni qilgan va Serbiya Kubogida ikki bor g‘olib bo‘lgan. Bundan tashqari, u “Ferentsvarosh” bilan bir marta Vengriya chempioni bo‘lgan.
Mazkur jamoada oldinroq “Spartak”ning sobiq murabbiyi Stanislav Cherchesov ishlagan. Aleksandr Shikunovning fikricha, murabbiylikda professional va madaniyatli bo‘lish juda muhimdir.
Hissiyotlarga berilib, jamoaning obro‘siga putur yetkazish yaroqsizdir. Shunday qilib, Stankovichning faoliyati haqida tanqidiy mulohazalar mavjud bo‘lib, u o‘z ishini yanada jiddiy va mas’uliyat bilan bajarishi lozimligi ta’kidlanmoqda.

Шикунов попросил Станковича быть осторожным в поведении
Александр Шикунов, бывший спортивный директор московского "Спартака", высказал мнение о эмоциональном поведении главного тренера "красно-белых" Деяна Станкевича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Станкевич был большим футболистом, однако в таком крупном клубе, не только в России, но и в Европе, такое поведение недопустимо. Он подчеркнул, что это не "Ференцварош" или "Црвена Звезда", а московский "Спартак".
Станкевич трижды становился чемпионом страны с командой "Црвена Звезда" и дважды выигрывал Кубок Сербии. Кроме того, он один раз стал чемпионом Венгрии с "Ференцварошем".
Ранее в этой команде работал бывший тренер "Спартака" Станислав Черчесов. По мнению Александра Шикунова, в тренерской деятельности очень важно быть профессионалом и культурным.
Поддаваться эмоциям и наносить ущерб репутации команды недопустимо. Таким образом, существуют критические замечания о деятельности Станкевича, и подчеркивается, что он должен выполнять свою работу более серьезно и ответственно.