Sheliya: Mavsum boshidagi mag‘lubiyatlarga tayyormiz
«Ахмат» jamoasi darvozaboni Giorgi Sheliya «Evro-Futbol.ru» nashriga bergan eksklyuziv intervyusida CSKAga qarshi o‘yinda mag‘lubiyat sabablari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, birinchi hisobni ochgan bo‘lsak-da, ochkolarni qo‘lga kiritishning imkoni bo‘lmagan. Birinchi o‘tgan golni qabul qilgandan keyin o‘yinni soddalashtirib, birinchi bo‘limni 1:1 hisobida yakunlash kerak edi.
Shunda ikkinchi bo‘limda o‘yin yaxshiroq kechardi. Ikkinchi gol o‘tkazilgach, psixologik jihatdan o‘yin qiyinlashdi.
Sheliya ushbu ikki gol o‘tkazilgan qisqa vaqt oralig‘ida jamoaning diqqatini yo‘qotgani yoki charchagani mumkinligini aytdi, ammo bu borada yakuniy fikrni murabbiy bildiradi. Jamoaning mavsum boshidagi natijalari bosim qilayotgani haqida esa, darvozabon bu holatga psixologik jihatdan tayyor ekanliklarini, oldingi vaziyatlardan saboq olib, muammoni hal etishga urinayotganliklarini ta’kidladi.
Oldinda «Zenit»ga qarshi kubok o‘yini bor. Sheliya g‘alaba uchun imkoniyat har doim mavjudligini, har qanday holatda ham yutishga tayyorlanish kerakligini ma’lum qildi.
U birinchi bo‘limda yaxshi o‘yin ko‘rsatganliklarini, hisobni boshqarib borganliklarini, ammo diqqatni jamlashda xatolar bo‘lganini aytdi. Mavsum oldi tayyorgarlik jarayonida jamoada jiddiy yangilanishlar bo‘lgan.
Yangi futbolchilar yaxshi, o‘z ustida ishlamoqda, ammo har bir o‘yinchi uchun vaqt kerakligini qo‘shimcha qildi. Umuman olganda, Sheliya jamoaning hozirgi holatini baholadi va kelajak uchun umidvor ekanligini bildirdi.

Шелия: Мы готовы к поражениям в начале сезона
Вратарь команды «Ахмат» Георгий Шелия в эксклюзивном интервью изданию «Evro-Futbol.ru» высказал свое мнение о причинах поражения в матче против ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, хотя мы и открыли счет, возможности заработать очки не было. После того как мы пропустили первый гол, нужно было упростить игру и завершить первый тайм со счетом 1:1.
Тогда во втором тайме игра была бы лучше. После второго пропущенного гола психологически игра усложнилась.
Шелия отметил, что в короткий промежуток времени, когда были пропущены два гола, команда могла потерять концентрацию или устать, однако окончательное мнение по этому поводу выскажет тренер. Что касается давления из-за результатов команды в начале сезона, то вратарь подчеркнул, что они психологически готовы к этой ситуации, извлекают уроки из предыдущих ситуаций и пытаются решить проблему.
Впереди матч кубка против «Зенита». Шелия заявил, что возможность победы всегда существует, и в любом случае нужно готовиться к победе.
Он сказал, что в первом тайме они показали хорошую игру, контролировали счет, но были ошибки в концентрации. В процессе подготовки к сезону в команде произошли серьезные изменения.
Новые футболисты хороши, работают над собой, но добавил, что каждому игроку нужно время. В целом Шелия оценил текущее состояние команды и выразил надежду на будущее.