Jahongir Ortiqxo‘jayev ham «Paxtakor»ni qo‘llab-quvvatlash uchun Ar-Riyodda!
Jamoa ikkinchi marta «Kingdom Arena» stadionida saudiyaliklarga qarshi maydonga tushadi. Ilk uchrashuvda «Paxtakor» o‘z uyida 1:0 hisobida g‘alaba qozongan va bu natija futbolchilarga katta ishonch bag‘ishlagan.
Klub rahbariyati jamoa bilan birga
Qiziqarli jihati shundaki, «Paxtakor» klubi rahbari Jahongir Ortiqxo‘jayev ham jamoani qo‘llab-quvvatlash uchun Ar-Riyodga yo‘l olgan. U klubning boshqa mutasaddilari bilan birga uchrashuvni stadiondan jonli tomosha qilishni maqsad qilgan.
Samolyotda olingan suratda jamoa rahbariyatidagi shaxslar katta ishonch va iliq kayfiyat bilan safarga chiqqanini ko‘rish mumkin. Bu ham jamoa muxlislari uchun ruhiy ko‘tarinkilik bag‘ishlaydi.
Ishonch va maqsad aniq – «Paxtakor» tayyor!
Jamoa bu uchrashuvga maksimal darajada tayyorgarlik ko‘rgan. Saudiya Arabistonining eng kuchli klublaridan biriga qarshi kechadigan bahsda murabbiylar shtabi g‘alaba uchun aniq rejalarni ishlab chiqqan.
«Paxtakor» uchun bugungi bahs juda muhim, ammo jamoa birinchi o‘yinda erishgan g‘alaba futbolchilarga katta ishonch bag‘ishlaydi.
Barcha o‘zbekistonlik futbol ishqibozlari bugungi o‘yinda «sherlar»ning yaxshi natija qayd etishini kutib turibdi. Muvaffaqiyat tilaymiz, «Paxtakor»!

Футбольный клуб «Пахтакор» продолжает подготовку к важному матчу на международной арене. Сегодня ночью в 01:00 по ташкентскому времени «тигры», защищающие честь нашей республики, встретятся с клубом «Аль Хилал» из Саудовской Аравии.
Команда во второй раз выйдет на поле стадиона «Kingdom Arena» против саудовцев. В первой встрече «Пахтакор» одержал победу со счетом 1:0 на своем поле, и этот результат дал игрокам большую уверенность.
Руководство клуба вместе с командой
Интересно, что руководитель клуба Джахонгир Ортиқхўжаев также отправился в Эр-Рияд, чтобы поддержать команду. Он намерен посмотреть матч вживую на стадионе вместе с другими представителями клуба.
На фотографии, сделанной в самолете, можно увидеть, что представители руководства команды отправились в путь с большой уверенностью и хорошим настроением. Это также придаст моральный подъем болельщикам команды.
Уверенность и цель ясны – «Пахтакор» готов!
Команда максимально подготовилась к этой встрече. Тренерский штаб разработал четкие планы для победы в матче против одного из сильнейших клубов Саудовской Аравии.
Сегодняшний матч очень важен для «Пахтакора», однако победа, достигнутая в первой игре, придает игрокам большую уверенность.
Все узбекские футбольные болельщики с нетерпением ждут, что «тигры» покажут хороший результат в сегодняшнем матче. Желаем успеха, «Пахтакор»!