Rossiya terma jamoasi sobiq futbolchisi Igor Ledyahov Rossiya premer-ligasining yangi mavsumidagi dastlabki o‘yinlarda “Lokomotiv” jamoasining o‘yinini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoaning o‘tgan mavsumga nisbatan ancha tajribali bo‘lganini ta’kidladi. Bu fikrni amaldagi chempion ustidan qozonilgan g‘alaba ham tasdiqlaydi.
Mavsum boshidagi o‘yinlarda “Lokomotiv” munosib ko‘rinishda bo‘ldi, dedi ekspert Metaratings.ru saytiga bergan intervyusida. Ledyahov shuningdek, o‘tgan mavsumda ham “temiryo‘lchilar” yaxshi start olganini eslatib o‘tdi, ammo qishki tanaffusdan keyin jamoaning o‘yini sustlashgan.
Jamoa dastlabki ikki turda 6 ochko to‘pladi, “Sochi”ni 3:0, “Krasnodar”ni esa 2:1 hisobida mag‘lub etdi. Hozirda poytaxt klubi musobaqa jadvalida birinchi o‘rinda turibdi.
Keyingi turda Mikhail Galaktionov boshchiligidagi jamoa “Pari NN” bilan o‘yinni o‘tkazish uchun Nizhniy Novgorodga safar qiladi.

Ледяхов: Локомотив в новом сезоне опытная команда
Бывший футболист сборной России Игорь Ледяхов высоко оценил игру команды "Локомотив" в первых матчах нового сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что команда стала значительно более опытной по сравнению с прошлым сезоном. Это мнение подтверждается и победой над действующим чемпионом.
В начале сезона "Локомотив" выглядел достойно, сказал эксперт в интервью Metaratings.ru. Ледяхов также напомнил, что в прошлом сезоне "железнодорожники" тоже хорошо стартовали, но после зимнего перерыва игра команды ухудшилась.
Команда набрала 6 очков в первых двух турах, одержав победы над "Сочи" со счетом 3:0 и "Краснодаром" со счетом 2:1. В настоящее время столичный клуб занимает первое место в турнирной таблице.
В следующем туре команда под руководством Михаила Галактионова отправится в Нижний Новгород для игры с "Пари NN".