«Zenit» jamoasi bosh murabbiyi Sergey Semak «Rubin» jamoasi bilan bo‘lgan o‘yinda (2:2) hisobida durang natija qayd etilgach, hujumchi Mirlin Daku golini nishonlashdagi hissiy reaktsiyasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Semakdan albaniyalik futbolchi uchun bu o‘yinning qanday ahamiyatga ega ekanligi so‘raldi. Semakning so‘zlariga ko‘ra, bunday savolga javob berish Mirlin Daku zimmasida.
U yaxshi o‘yinchi va bunda hech qanday shubha yo‘q. Har qanday, ayniqsa, chempionatimiz yetakchi jamoalari bilan o‘yinlarda futbolchilarda alohida motivatsiya bo‘lishi tabiiy holatdir.
Bu faqat «Rubin» jamoasiga xos emas. Yozda «Zenit» Daku bilan shartnoma imzolashga harakat qilgan, lekin tomonlar kelisha olmagan.
Keyinchalik hujumchi «Rubin» bilan shartnomasini uzaytirgan. Shuningdek, «Zenit» jamoasi Qozon shahrida 2:0 hisobida oldinda borib, g‘alabani qo‘lga kiritishga muvaffaq bo‘la olmadi.

Семак объяснил причину празднования гола Даку
Главный тренер команды «Зенит» Сергей Семак прокомментировал эмоциональную реакцию нападающего Мирлина Даку на празднование гола после ничейного результата (2:2) в матче с командой «Рубин». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Семак ответил на вопрос о значении этого матча для албанского футболиста. По словам Семака, на такой вопрос должен ответить сам Мирлин Даку.
Он хороший игрок, в этом нет никаких сомнений. Естественно, что у футболистов есть особая мотивация в матчах с командами, особенно с лидерами нашего чемпионата.
Это касается не только команды «Рубин». Летом «Зенит» пытался подписать контракт с Даку, но стороны не смогли договориться.
Позже нападающий продлил контракт с «Рубином». Также команда «Зенит» не смогла одержать победу, ведя в Казани со счетом 2:0.